Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Kladenské hvězdy si pohrály s Pardubicemi

21:03
PRAHA - Hokejisté Kladna se dostali s posilami z NHL v čele s Jaromírem Jágrem a Tomášem Plekancem na vítěznou vlnu a v dohrávce 5. kola extraligy zdolali v pražské O2 areně Pardubice 6:3. Plekanec si před rekordní návštěvou sezony 15 705 diváků připsal hattrick a jednu asistenci, Jágr zaznamenal také čtyři body za gól a tři přihrávky. Rytíři naplno bodovali potřetí za sebou, mistrovské Pardubice naopak utrpěly už čtvrtou prohru v sezoně.

Autor pátého gólu Kladna Tomáš Plekanec (vpravo) přijímá gratulace od spoluhráčů foto: ČTK

Druhé vystoupení Kladna v O2 areně lákalo ještě více než před týdnem duel se Slavií, na který zavítalo 15 75 příznivců. Fanoušci si mohli vychutnat start sedmi hráčů z NHL. Na straně Kladna doplnil útočníky Jágra, Plekance a Tlustého a beka Židlického nově zadák Tomáš Kaberle z Montrealu. Dres Pardubic oblékl po beku Kindlovi poprvé při aktuální výluce v NHL Aleš Hemský z Edmontonu.

Právě Kaberle otestoval ve třetí minutě gólmana Růžičku, Pardubice také od začátku hrozily před Cháberou a nejnebezpečnější byla Bartkova střela v sedmé minutě. Z vedení se radovali v 10. minutě Rytíři, když Patera vysunul do úniku Hovorku, který byl při zakončení atakován Kočím, ale přesto pardubického gólmana mezi betony překonal.

Kladno - Pardubice 6:3

Branky a nahrávky: 10. Hovorka (Patera, Hlaváč), 13. Plekanec (Jágr, T. Kaberle), 21. Jágr (Tlustý, Plekanec), 30. Valský (Židlický, Chábera), 39. Plekanec (Jágr, Židlický), 49. Plekanec (Tlustý, Jágr) - 21. Somík (Bartek), 28. Starý (Hemský, Kousal), 38. Somík (V. Kočí, Píša).

Rozhodčí: Lacina, R. Svoboda - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 5:1. Využití: 1:1. Diváci: 15.705 (hráno se v pražské O2 areně).

Kladno: Chábera - Židlický, Černošek, Majeský, T. Kaberle, Macholda, Mocek, Piskáček - Jágr, Plekanec, Tlustý - Hovorka, Patera, Hlaváč - M. Látal, Dragoun, Eberle - Valský, Melka, Kuchler. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

Pardubice: M. Růžička (41. Salfický) - Píša, V. Kočí, Sičák, Kindl, Vašíček, Kolář, Ďaloga - Bartek, Beech, Somík - Hemský, T. Zohorna, Brendl - Cetkovský Kousal, Starý - Šagát, Buchtele, T. Nosek. Trenéři: Hynek a Lubina.

Východočeši se snažili vyrovnat a Chábera musel vyrazit Brendlovu ránu. Následně při jeho trestu Kladno zvýšilo. Jágrův průnik ještě Růžička zachránil, ale zpoza branky zasunul puk k levé tyči Plekanec. Při trestu Valského pak skončila Kousalova střela na tyči.

Po 37 vteřinách druhého dějství Kladno dalo třetí gól. Po kombinaci Židlického, Plekance a Tlustého dostal puk na pravé straně Jágr a překonal bezmocného Růžičku. Hned za deset vteřin po Cháberově zaváhání za brankou ale snížil po Bartkově přihrávce Somík a hosté se dostávali do tlaku.

Rytíři mohli udeřit ve vlastním oslabení, když se před Růžičku dostali Plekanec s Tlustým. Při následném trestu Židlického už množství pardubických fanoušků v O2 areně znovu slavilo. Hemský přihrál mezi kruhy Starému, který se trefil do levého horního roku. Za Kladno zahrozil Hovorka a v polovině utkání už Rytíři udeřili. Gólman Chábera vysunul na útočnou modrou čáru Židlického, který předložil puk před odkrytou braku Valskému a bylo to 4:2.

Opět na kontakt se dostali hosté v 38. minutě, kdy se po nahození Kočího odrazil puk od Kaberleho před Somíka, který si snadno připsal druhou trefu v utkání. Za 38 sekund na sebe Jágr navázal Kindla, skvěle uvolnil Plekance, který zakončoval do odkryté branky.

Také závěrečná část nabídla šance na obou stranách. Kladno si udržovalo bezpečný náskok a ve 49. minutě se předvedla znova elitní formace. Jágr vyhozením o mantinel založil protiútok, při kterém si Tlustý vyměnil puk s Plekancem. Ten zpoza branky dovršil hattrick a vyrovnal se v čele tabulky střelců se šesti góly Martinu Růžičkovi z Třince. S 11 body vede také produktivitu.

Další zápas 5. kola hokejové extraligy

HC Škoda Plzeň - Bílí Tygři Liberec 4:3 po sam. náj. (1:0, 1:0, 1:3 - 0:0)
Branky a nahrávky: 9. Ševc (Vlasák, Jan Kovář), 32. Gulaš (Marušák), 44. Gulaš, rozhodující nájezd Martin Straka - 47. Šmíd (P. Nedvěd, Netík), 51. Cebák (Kudrna), 54. P. Nedvěd (Roman Vlach).

Rozhodčí: Fraňo, Hribík - Bejček, Charvát. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:1. Diváci: 4403.

Plzeň: Mazanec - Slovák, Jiří Hanzlík, Ševc, J. Jeřábek, Marušák, St. Pierre - Gulaš, Martin Straka, Vlasák - Kratěna, Jan Kovář, Pletka - Balej, Pitule, Dvořák - Petruška, M. Heřman, Lev. Trenéři: Razým, Michal Straka a Pejchar.

Liberec: Pavelec - Šmíd, Čakajík, Cebák, Výtisk, Štich, Derner, Holub - Netík, P. Nedvěd, Víšek - Kudrna, Bulíř, Roman Vlach - T. Urban, Filippi, Vantuch - L. Krejčík, Galamboš, Špaček, od 43. navíc Š. Novotný. Trenéři: M. Jelínek a Pešán.