Jágrovu Kladnu pomalu dochází dech, tentokrát padlo ve šlágru s Budějovicemi

21:30
PRAHA - Českobudějovický Motor porazil ve šlágru 50. kola první hokejové ligy Kladno 6:2 a nedovolil na svém ledě Rytířům oslavy vítězství v základní části. Středočeši jsou sice stále v čele tabulky, ale jejich náskok se ztenčil dvě kola před koncem na tři body.

Ani fanoušci a ani hráči Budějovic ještě boj o první místo v 1. lize nevzdali. foto: Tomáš Blažek, MAFRA

Jihočeši si zápas před znovu vyprodanou arénou užili a hosté jim pomohli k vysokému vítězství nedisciplinovaností. Rytíři dostali hned dvanáct dvouminutových trestů a kapitán Václav Skuhravý navíc utkání nedohrál, na konci druhé třetiny předčasně zamířil pod sprchy.

Motor si s nabídnutými přesilovkami věděl rady a v početní výhodě čtyřikrát skóroval. Domácí nakonec po šestém gólu donutili střídat i gólmana Mensatora. Kladno odjelo domů s prázdnou. Další možnost potvrdit první příčku budou mít Středočeši v sobotu v Benátkách.

Jihlava doma nečekaně podlehla Mostu 1:3 a stále nemá jisté třetí místo v tabulce. Pražská Slavia totiž v Ústí nad Labem v poslední třetině dohnala dvoubrankovou ztrátu a nakonec nad Slovanem vyhrála 4:3 po nájezdech. Na Duklu ztrácejí Pražané nyní čtyři body. To Most na Vysočině zaznamenal už čtvrté vítězství v řadě a odpoutal se od posledního Šumperku na rozdíl dvou bodů.

Zpět v boji o play off je Třebíč, která vydřela důležité tři body v Havířově po vítězství 2:1. Horácké Slavii pomohlo další klopýtnutí Litoměřic. Ty sice dál drží 10. příčku, ale Kadaň doma udolaly až po nájezdech.

V příštím kole dojde právě na přímý souboj Třebíče s Litoměřicemi. Skvělou sérii prodloužil Přerov, který doma porazil Benátky 5:3, zaznamenal páté vítězství v řadě a jako nováček soutěže si dál drží páté místo.