Kladno díky dvěma gólům Jágra vyhrálo klíčový duel v Chomutově. Je jednou nohou v extralize

19:50aktualizováno  20:50
Chomutov - Hokejisté Kladna udělali velký krok k tomu, aby se vrátili zpět do extraligy. Vyhráli klíčový duel 7. kola baráže na ledě Chomutova 3:1 a na svého soupeře mají pět kol před koncem soutěže už osmibodový náskok. Dvěma góly se výraznou měrou podepsal na výhře Kladna, jež vyhrálo popáté v řadě, jeho hrající majitel Jaromír Jágr.

Jaromír Jágr poslal jednou nohou své Kladno zpět do extraligy. foto: Tomáš Blažek, MAFRA

Po opatrnějším úvodu rozproudil dění úvodní gól, o který se postaral Jágr v polovině páté minuty.

Plekanec ho našel najetého v dobré pozici na kruhu a legendární útočník procedil i s pomocí tyčky ranou bez přípravy puk do branky za Petersovými zády.

Piráti pak nevyužili úvodní přesilovku. Ve 12. minutě zahrozil Klhůfek, jenže nemířil přesně.

Jaromír Jágr z Kladna (vlevo) se raduje z gólu. Vpravo je Tomáš Svoboda z...
Jaromír Jágr v souboji s chomutovským Klhůfkem.

Jen krátce nato se před Severočechy otevřela obrovská příležitost na vyrovnání, když museli na trestnou lavici společně Strnad s Plekancem. Vytěžili z toho ale jen tyč, kterou napálil Koblasa.

Právě Koblasa si ale v 15. minutě spravil chuť. Lakosovi v rohu kluziště za vlastní brankou utekl kotouč do rohu, kde ho vybojoval Stránský pro Koblasu a protože na toho Kladenští zcela pozapomněli, mohl si v klidu vychutnat Cikánka.

Hostům mohl v přesilovce vrátit vedení Jágr, jenže Peters byl proti.

Chomutov - Kladno 1:3

Branky a nahrávky: 15. Koblasa (J. Stránský) - 5. Jágr (Plekanec, Zajíc), 49. Jágr (Melka, A. Lakos), 60. Strnad. Rozhodčí: Hribik, Kika - Kis, D. Klouček. Vyloučení: 5:5. Bez využití. Diváci: 5250 (vyprodáno).
Chomutov: Peters - Flemming, Jank, Knot, Štich, Blaha, Dietz - Klhůfek, V. Růžička ml., Koblasa - J. Stránský, Huml, Tomica - Duda, Šťovíček, J. Sklenář - T. Svoboda, Chlouba, Chrpa.
Kladno: Cikánek - J. Říha, Kehar, B. Nash, Zajíc, A. Lakos, P. Hořava - Jágr, Plekanec, Zikmund - Redlich, Vampola, J. Strnad - Melka, Machač, Svedlund - Hajný, T. Kaut, Š. Bláha.

Na začátku druhé části se Kladnu nepovedla přesilovka. Ve 25. minutě byl blízko gólu Huml, jenže hosté mu nedovolili zakončit do odkryté branky.

Aktivní Koblasa pak prověřil Cikánkovu pozornost ostrým pokusem mezi betony, při dorážce ale neuspěl ani Flemming.

Ve třetím dějství pálil při přesilovce z ideální pozice nad Strnad. Ve 49. minutě dal Jágr vzpomenout na dřívější časy, kdy kraloval NHL a obrany soupeřů si nevěděly rady, jak ho zastavit.

Na vlastní modré čáře převzal puk od Melky a přestože na něho na útočné modré čáře čekalo trio Pirátů, majitel kladenského klubu se protáhl do zakončení a celou akci vyšperkoval tváří v tvář proti Petersovi blafákem do bekhendu.

Brzy poté se provinil proti pravidlům Vampola, jenže domácí už nedokázali najít cestu k vyrovnání ani během posledních 70 vteřin, kdy to zkusili s hrou bez brankáře.

Naopak přesně s vypršením hrací doby trefil opuštěnou branku Strnad. Že to stihl, potvrdil sudí u videa.

„Nesmíme se na to určitě koukat tak, že už by to bylo rozhodnuté, protože rozhodnuté to vůbec není. Může se stát cokoliv. Jak jsme teď pět utkání vyhráli, můžeme jich zase pět prohrát. Jdeme s pokorou do dalších bojů,“ uvedl Jágr.

„Všichni umíme počítat. Je pět zápasů do konce a naše záchrana v extralize lítá někde ve vzduchu, zhruba kolem pěti až deseti procent. Budeme ale bojovat až do konce a pokusíme se o zázrak,“ řekl asistent chomutovského kouče Jan Šťastný.

Pardubice jsou jedinou výhru od záchrany

Hokejisté Pardubic zvítězili v 7. kole baráže o extraligu na domácím ledě nad Českými Budějovicemi 2:0 a udělali další krok k záchraně v nejvyšší soutěži. Po šesté výhře ze sedmi zápasů mají před třetím Chomutovem náskok 11 bodů.

Duel v Pardubicích nabídl spoustu šancí, ale jen dvě branky. Skórovali Patrik Poulíček a Luboš Horký. Pardubický brankář Ondřej Kacetl vychytal třetí čisté konto v baráži.

„Kluci hrají strašně dobře dozadu, to hodně pomáhá, a navíc nám to tam padá. Neřekl bych, že jsme něco změnili, děláme všechno stejně, ale je to o kompletní pomoci celého týmu směrem dozadu,“ řekl Kacetl.

HC Dynamo Pardubice - ČEZ Motor České Budějovice 2:0 (0:0, 1:0, 1:0) Branky a nahrávky: 22. Poulíček (P. Sýkora, Eklund), 46. L. Horký (Machala, Poulíček). Rozhodčí: Kubičík, Lacina - Bryška, Lederer. Vyloučení: 7:8. Bez využití. Diváci: 9185.
Pardubice: Kacetl - Holland, Eklund, Schaus, J. Mikuš, Nedbal, Porseland - P. Sýkora, Ihnacak, M. Kratochvil - Hovorka, Bubela, Rolinek - L. Horký, Poulíček, Machala - J. Kloz, Marosz, Perret.
České Budějovice: Kváča - M. Jandus, Pýcha, Plášil, Kutlák, Vydarený, Kachyňa - Karabáček, Gilbert, Z. Doležal - M. Beránek, Šimánek, Babka - M. Novák, R. Přikryl, P. Novák - M. Čermák, Doktor, M. Heřman - Dančišin.