Kladenští hokejisté zůstávají v extralize, M. Boleslav čeká baráž

20:39
PRAHA - Hokejisté Kladna deklasovali v zápase 9. kola skupiny o udržení v extralize Kometu Brno 7:0 a definitivně si zajistili účast mezi elitou i pro příští sezonu. Poslední Mladá Boleslav je již nemůže ani teoreticky předstihnout a čeká ji baráž proti vítězi první ligy.

Plzeň - Kladno. foto: ČTK

Moravané přijeli do Kladna bez svých největších opor s řadou mladíků a pouze s 15 hráči v poli. Kladenští získali brzy klid na své hole, když na začátku čtvrté minuty využili už po devíti vteřinách přesilovku - bomba Drtiny skončila v horním rohu Hoviho branky.

Navíc hned v páté minutě Kotrla tečoval na brankovišti Kamešovu střelu a domácí měli na své straně dvoubrankový náskok. Již v tu chvíli bylo patrné, že o osudu duelu je pravděpodobně rozhodnuto, neboť domácí hráli v klidu, co potřebovali, Kometa naproti tomu působila hodně odevzdaně.

Kladenští příznivci slavili
Když poté na začátku druhé třetiny zcela nekrytý Kalla zvýšil na 3:0, nebylo již co řešit. Při bezstarostném hokeji se tak bavili hlavně kladenští příznivci, kteří slavili záchranu svých miláčků.

Hosté měli sice následně světlejší pětiminutovku, ale Svoboda hned dvakrát a po něm Švaňhal své jasné příležitosti nevyužili. A tak přišel trest na druhé straně - během půlminuty inkasoval finský gólman hostů Hovi hned dva góly z holí Valského a Kotrly.

Poslední část hry se hrála vysloveně z povinnosti. Odevzdaní Brňané nakonec inkasovali ještě dvakrát, když náhradníka Trvaje překonali Hašek a Kalla, zatímco domácí brankář Cikánek si připsal první nulu v play out.

Jak na rychlou a jednoduchou večeři s rýží?

Díky své všestrannosti se rýže LAGRIS už dlouho stávají nedílnou součástí mnoha pokrmů z celého světa. Bez ohledu na to, zda se používají k...