Kingsbury zvládl roli favorita a získal olympijské zlato v boulích

17:36
Pchjongčchang - Kanadský akrobatický lyžař Mikaël Kingsbury potvrdil roli největšího favorita a získal v Pchjongčchangu poprvé olympijské zlato v jízdě v boulích. Rekordman v počtu vítězství ve Světovém poháru dnes vylepšil druhé místo ze Soči, kde ho před čtyřmi lety porazil krajan Alexandre Bilodeau.

Mikäel Kingsbury se raduje po zlaté jízdě v boulích. foto: Reuters

Vedoucí žena SP Lundbyová ovládla i olympijský závod skokanek

Dvojnásobný mistr světa Kingsbury si ve Phoenix Snow Parku nechal to nejlepší na konec. V první finálové jízdě byl čtvrtý, ve druhé druhý a v rozhodující třetí dostal nejvyšší známku 86,63 bodu. Druhý skončil Australan Matt Graham (82,57), bronz získal Japonec Daiči Hara (82,19). Jeho krajan a úřadující světový šampion Ikuma Horišima upadl ve druhém finále a mezi šest nejlepších lyžařů se nekvalifikoval.

Akrobatické lyžování - jízda v boulích: Muži:

1. Kingsbury (Kan.) 86,63 b., 2. Graham (Austr.) 82,57, 3. Hara (Jap.) 82,19, 4. Gagnon (Kan.) 77,02, 5. Andringa (USA) 75,50, 6. Slatten (Nor.) 33,61.

Kingsbury vyhrál pro Kanadu druhé zlato v Pchjongčchangu po dnešním vítězství krasobruslařů v soutěži družstev. Zároveň prodloužil olympijskou dominanci kanadských mužů v boulích trvající od Vancouveru 2010, kde poprvé vyhrál Bilodeau.

Perrine Laffontová se raduje z nečekaného olympijského zlata.
Suverénní vítězka skoků na lyžích Norka Maren Lundbyová.

Quebecký rodák Kingsbury je dlouhá léta suverénem ve Světovém poháru, jehož celkovému pořadí vládne od roku 2012. Od loňského do letošního ledna vyhrál třináct závodů SP za sebou a s 48 triumfy je absolutním rekordmanem mezi boulaři.