Kindl asistoval, Florida ale v NHL počtvrté v řadě prohrála

7:36
NEW YORK - Obránce Jakub Kindl asistoval u jednoho gólu hokejistů Floridy, kteří prohráli v pondělním utkání NHL na ledě Arizony 2:3 v prodloužení a připsali si čtvrtou porážku za sebou. Po dvou výhrách v řadě musel skousnout prohru brankář Ondřej Pavelec, jehož Winnipeg podlehl 2:3 Anaheimu.

Martin Hanzal z Arizony se snaží propasírovat puk za záda floridského gólmana Roberta Luonga. foto: AP

Kindl zaznamenal čtvrtou asistenci v sezoně v 15. minutě, kdy jeho střelu od modré čáry dorazil do sítě Vincent Trocheck a dostal hosty do vedení 1:0. Ve 23. minutě však domácí dvěma trefami v rozmezí pouhých 12 sekund skóre otočili, když střelami z dálky překonali Roberta Luonga Christian Fischer a Ryan White.

O čtyři minuty později vyrovnal Michael Sgarbossa a ve zbytku základní hrací doby už branka nepadla. O vítězství Kojotů, kteří přestříleli soupeře v poměru 42:25, nakonec rozhodl v první minutě nastaveného času Tobias Rieder.

Ondřej Pavelec v bráně Winnipegu zasahuje proti Corey Perrymu z Anaheimu.

Znovu se tak potvrdilo, že Florida nadstavbové fáze zápasů v letošní sezoně nezvládá. Jágr a spol. prohráli osmé z posledních deseti utkání, které skončilo po šedesáti minutách nerozhodně.

Pavelec, který po návratu z farmy vychytal výhry nad Arizonou a St. Louis, si proti Anaheimu připsal 24 zákroků. Jeho tým vedl od 3. minuty 1:0, v 5. minutě však českého gólmana překonal ve vlastním oslabení Logan Shaw a za další minutu a půl otočil skóre Rickard Rakell. Ve 49. minutě zvýšil na 3:1 v přesilové hře Ryan Getzlaf a Jets už pak stihli pouze snížit.

Výsledky NHL

NY Rangers - Los Angeles 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Branky: 12. Pirri, 34. Puempel, 47. Zuccarello - 39. Nolan, 60. Clifford. Střely na branku: 17:38. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Lundqvist, 2. Zuccarello, 3. Puempel (všichni Rangers).

Washington - Carolina 6:1 (2:1, 2:0, 2:0)
Branky: 12. a 29. Orlov, 18. Justin Williams, 39. Kuzněcov, 54. Oshie, 58. Eller - 5. J. Staal. Střely na branku: 25:26. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Orlov, 2. Burakovsky, 3. Alzner (všichni Washington).

Arizona - Florida 3:2 v prodl. (0:1, 2:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 23. Fischer, 23. White, 61. Rieder - 15. Trocheck (Kindl), 27. Sgarbossa. Střely na branku: 42:25. Diváci: 10.042. Hvězdy zápasu: 1. Rieder, 2. White, 3. Chychrun (všichni Arizona).

Winnipeg - Anaheim 2:3 (1:2, 0:0, 1:1)
Branky: 3. Copp, 53. Ehlers - 5. Shaw, 6. Rakell, 49. Getzlaf. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 58 minut, z 27 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 88,9 procenta. Střely na branku: 33:27. Diváci: 15.294. Hvězdy zápasu: 1. Getzlaf, 2. Rakell (oba Anaheim), 3. Ehlers (Winnipeg).

Colorado - San Jose 2:5 (0:1, 1:0, 1:4)
Branky: 31. Iginla, 52. Martinsen - 43., 46., 51. a 57. Marleau, 20. Burns. Střely na branku: 28:26. Diváci: 13.803. Hvězdy zápasu: 1. Marleau, 2. Burns, 3. Couture (všichni San Jose).

Toronto - Calgary 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Branky: 28. a 43. Kadri, 19. Marner, 37. Hyman. Střely na branku: 28:26. Diváci: 9.043. Hvězdy zápasu: 1. Andersen, 2. Kadri, 3. Marner (všichni Toronto).