12:07
GSTAAD/PRAHA - Životní sezona plážových volejbalistek Kristýny Kolocové a Markéty Slukové pokračuje. O víkendu získaly v Gstaadu už letošní třetí medaili na Světovém okruhu. Ze švýcarského grandslamu si odvezly bronz a také uznání za jednu z nejúchvatnějších výměn posledních let.

Turnaj Světového okruhu žen v plážovém volejbalu v Praze. Kristýna Kolocová a Markéta Sluková (vlevo). foto: ČTK

Po prohraném semifinále si Češky chtěly spravit chuť v utkání o třetí místo. A bitva to s Brazilkami Julianou a Marií Antonelliovou byla úporná.

V obou setech prohrávaly, ale bodové manko vždy smazaly a zvítězily 27:25 a 21:19.

Zvláště koncovka druhého setu zvedla obecenstvo ze sedadel. Během minutu dlouhé výměny dokázaly oba páry několikrát odvrátit jasný bod soupeřek. Nakonec ji Kolocová se Slukovou urvaly pro sebe a vybojovaly si mečbol, který následně proměnily.