NHL: Kempný si připsal premiérový bod u vítězného gólu Chicaga

7:27
NEW YORK - Obránce Michal Kempný zaznamenal svůj premiérový bod v NHL, když si připsal asistenci u vítězného gólu Chicaga při výhře 3:2 na ledě Calgary. Šestadvacetiletý rodák z Hodonína, který hrával extraligu za brněnskou Kometu, se dočkal zápisu do statistik ve svém šestnáctém zápase v zámořské soutěži.

Obránce Michal Kempný (6). foto: Candice Ward/USA TODAY sport

Stalo se tak dvě a půl minuty před koncem třetí třetiny, kdy Kempný založil rychlý protiútok přihrávkou z obranného pásma na Artěmije Panarina, ten po přechodu přes modrou čáru vypálil od levého mantinelu, brankář Chad Johnson lapačkou vyrazil puk pouze vysoko nad sebe a důrazný Marián Hossa jej vzápětí doklepl do sítě. Flames už nedokázali odpovědět a Blackhawks si tak připsali desáté vítězství z posledních třinácti zápasů.

Nový klubový rekord vytvořili hokejisté Columbusu, kteří porazili 4:2 New York Rangers a vyhráli sedmé utkání v řadě na domácím ledě. Rozhodující gól na 3:2 vstřelil v 52. minutě Matt Calvert, jenž v polovině druhé třetiny utrpěl tržnou ránu na hlavě po střele soupeřova obránce Nicka Holdena, kterou muselo vyspravit kolem třiceti stehů. Statečný útočník se však ve třetí třetině vrátil na led a stal se hrdinou večera.

Výsledky NHL

Columbus - NY Rangers 4:2, NY Islanders - Pittsburgh 2:3 v prodl., Calgary - Chicago 2:3, Carolina - Montreal 3:2, Washington - Detroit 1:0

3. Winnipeg 19 9 2 8 56:55 20
4. Minnesota 16 9 1 6 42:29 19
5. Dallas 18 7 5 6 48:59 19
6. Nashville 16 7 3 6 46:44 17
7. Colorado 16 7 0 9 33:45 14