Když dáme na tři nula, necháte nás odpočinout, žádali sparťané marně kouče Ščasného

12:00
PRAHA - Povinné vítězství, povinné tři body. S ničím jiným trenér sparťanských fotbalistů Zdeněk Ščasný na prahu nového ročníku spokojený být nemohl. „Nepředvedli jsme konstantní výkon, to určitě ne,“ uznal Ščasný po vydřené výhře 3:2 nad Slováckem.

Zdeněk Ščasný foto:  Michal Sváček, MAFRA

Plzeň a Sparta vstoupily do ligy vydřenými výhrami, Jablonec udolal Karvinou 5:3

Přitom uběhlo sotva deset minut a Ščasný si na lavičce s kolegy už podruhé plácal dlaněmi. V tu chvíli jistě netušil, že Slovácko bude na Letné blízko remíze.

„Udělali jsme si to těžké sami. Udělali jsme chyby, ne že by nás k nim soupeř donutil a sami jsme si zápas zkomplikovali,“ řekl Ščasný.

Polevili jste po rychlém dvoubrankovém vedení?
To ne, ale v určitých fázích jsme moc spěchali. Chtěli jsme dávat kolmé přihrávky, které kdyby vyšly... A druhá půle? Asi k uspokojení došlo.

Čím si horší druhý poločas, který vám nevyšel už v týdnu v kvalifikaci o Ligu mistrů proti Steaue, vysvětlujte?
Museli jsme střídat Čermáka, který hrál dobře. Měl silné bolesti v krku, už před zápasem to trochu cítil, ale nic neřekl. Pak prosil o střídání. Ale takový zásah by na mužstvo neměl mít fatální dopad.

Tak co bylo příčinou?
Když si utkání promítnete, tak než soupeř dal první gól, tak jsme ho v podstatě nepustili k jediné střele. Ale pak přijde první šance, kdy se míč, který jsme měli pod kontrolou, odrazí od rozhodčího. Nedostoupili jsme hráče, obrana, která do té doby pracovala dobře, znervózněla. Když dáme na tři jedna, musíme zápas rozhodnout. Pak to vypadá, že se klepeme až do konce.

Momentka ze zápasu Sparta - Steaua.
Trenér Sparty Zdeněk Ščasný sleduje výkon svých svěřenců v přípravném zápase...

Přesně tak to vypadalo.
Měli jsme šance, krásné věci, ale musíme dávat víc gólů. Kdyby tam soupeři spadla ta náhodná střela přes hlavu, tak je to tři tři. Chtěli jsme sehrát jasnější zápas, ale to tak někdy je.

Měli jste v hlavě už pohárovou odvetu proti Steaue Bukurešť, kde nastoupíte ve středu?
Nevím, ale v poločase se mě tři hráči ptali, že když to bude tři nula, jestli by si mohli odpočinout.