7. dubna 2011 16:24 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Kdo povede Slováky za zlatem na MS? Gólman Halák

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Jaroslav Halák | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jaroslav Halák | foto: ČTK

BRATISLAVA Slovenskou brankářskou jedničkou na hokejovém mistrovství světa v Bratislavě a Košicích bude gólman St. Louis Jaroslav Halák, jehož tým už nemá šanci na postup do play off NHL. V internetové diskusi to uvedl trenér slovenského týmu Glen Hanlon. Z nominace kvůli zranění vypadl obránce Richard Lintner.

Halákovi vyšla především minulá sezona, kdy se ještě v dresu Montrealu podílel na postupu týmu do finále Východní konference. "Jedničkou bude Jaro Halák, je to osobnost a skutečná persona světových kvalit. V Montrealu prošel zkouškou psychiky a prokázal tak úžasnou odolnost a sportovní mistrovství, že je jasné, na kom můžeme stavět," řekl Hanlon. O dalších brankářských postech se podle trenéra rozhodne podle aktuální výkonnosti i postoji hráčů k turnaji.

Sezona už skončila pro obránce Lintnera, kterého kouč původně povolal do přípravy na šampionát. Vyšetření ukázala, že hráč finské SaiPy Lappeenranta si v přípravném zápase s Finskem minulý týden přivodil zranění ledviny. Do přípravy se však zapojí šestatřicetiletý obránce Dynama Moskva Martin Štrbák, který se s národním týmem původně po loňských olympijských hrách rozloučil.

Z NHL by Hanlon do nominace rád zařadil obránce Zdena Cháru z Bostonu, který ale postoupil do play off. Slovenským hokejistům se v posledních letech na mistrovství světa příliš nedaří. Reprezentace čeká na zopakování úspěchů ze začátku století, kdy získala všechny tři cenné kovy. Hanlon krotí očekávání fanoušků, kteří od hokejistů očekávají před domácím publikem úspěch.

"Nechci ještě hovořit o konečném umístění. Cítím, že úspěšní budeme, ale úspěch a očekávání nikdy nejsou to samé. Medaile nezmiňujeme, raději se díváme dopředu," řekl. Mistrovství světa se uskuteční od konce dubna do poloviny května. Titul světových šampionů obhajuje česká reprezentace.

ČTK
  • 0Diskuse