Kdo nevidí, jak je Slavia dobrá, je slepý a vůbec nerozumí fotbalu, klaní se kouč Dortmundu sešívaným

Trenér Dortmundu Lucien Favre. foto: ČTK

PRAHA - Jen slova chvály a obrovskou úctu chová k fotbalistům Slavie švýcarský kouč Dortmundu Lucien Favre. Po středeční výhře 2:0 přiznal, že sešívaní drželi s jeho týmem krok a zisk tří bodů si proto nesmírně považuje.
  7:00

Trpišovský: Rozhodlo naše chování před pokutovým územím. Jinak jsme se Dortmundu vyrovnali

„Slavia byla skutečně nebezpečná celých devadesát minut, měla šance. Viděl jsem spoustu zápasů Slavie, proti Interu i Kluži, také ligová utkání, a věděl jsem, že je na vysoké úrovni. Kdo to nevidí, je slepý a vůbec nerozumí fotbalu, rázně pochválil Favre hru Slavie.

Pane trenére, jak byste zhodnotil hru Slavie?
Hrála velmi dobře, její hráči vynikají atletickou vybaveností, napadají, přenášejí hru na třicet metrů, to mnoho mužstev nedovede. Měli držení míče jedenapadesát procent, to o zápase hodně vypovídá.

Takže vás výhra o to více těší?
Jsem rád, že jsme vyhráli. V posledních zápasech jsme třikrát remizovali, ale hráli jsme proti Barceloně, Frankfurtu a Brémám. Je to velmi důležité vítězství.

Achraf Hakimi hraje na pozici krajního obránce. Jste rád, že váš plán nasadit ho do zálohy vyšel na jedničku, když dokázal vstřelit oba góly zápasu?
Samozřejmě se mi velmi líbil, dal dvě branky. Na tuhle pozici není stoprocentně zvyklý, ale v ofenzivě je velmi nebezpečný. Dva góly, to mluví za vše.

Navíc jste udrželi čisté konto, co je jistě dobré po předchozích zápasech, že?
Nehovořil jsem o špatné obraně, říkal jsem, že nemusíme vždycky dostávat dva góly. Hovořil jsem o celém týmu, že nesmíme dostávat zbytečné góly, těm se musíme vyhýbat. To nás někdy stojí body, sami nemůžeme dávat tři čtyři góly.

Fotbalisté Borussie Dortmund slaví branku Hakimiho do sítě Slavie.
Maročan Hakimi poslal BVB v Edenu do vedení.

Druhý gól jste slavil velice bouřlivě. Hodně jste si po něm oddechl?
Ne, tak to nebylo. Byl jsem aktivní stejně jako v jiných zápasech. Opravdu to nebylo víc než obvykle. Soupeř byl skutečně nebezpečný celých devadesát minut, měl šance, musel jsem křičet na hráče, aby napadali, vraceli se. Nic jiného v tom nebylo.