Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Kdo koupí Fergusonovu žvýkačku? Fanoušci se předhánějí

17:10
LONDÝN - Kuriózní artefakt spojený s trenérskou kariérou Alexe Fergusona si mohou fanoušci fotbalistů Manchesteru United pořídit v internetové aukci Ebay. V nabídce je použitá Fergusonova žvýkačka z nedělního zápasu s West Bromwichem (5:5), který byl posledním pro úspěšného skotského trenéra.

Trenér fotbalistů Manchesteru United Alex Ferguson se loučí, vlevo je útočník Wayne Rooney foto: Reuters

Právě žvýkáním během zápasů byl Ferguson pověstný a nebylo snad utkání, při kterém by neměl žvýkačku v puse. A údajně tu úplně poslední nyní nabízí neznámý majitel na internetu. Zabalenou do úhledné skřínky ze dřeva a skla.

A zájemci už se o sběratelskou raritu hlásí. Během dneška se cena použité žvýkačky zvýšila z 28 liber dokonce na 800 (asi 24 tisíc korun). A určitě ještě stoupat bude, jelikož konec aukce je až 30. května (aukce probíhá zde). Podle popisu v inzerátu půjde zisk z aukce na charitativní nadaci Manchesteru United.

Jednasedmdesátiletý Ferguson oznámil konec kariéry těsně před závěrem sezony. Tým United vedl od roku 1986, získal s ním třináct mistrovských titulů, dvakrát vyhrál Ligu mistrů, jednou Interkontinentální pohár, vyhrál i mistrovství světa klubů, Pohár vítězů poháru (PVP) a řadu trofejí v anglických pohárových soutěžích. Celkem nasbíral s United, Aberdeenem a St. Mirrenem 49 trofejí.