Kdo je zastaví? Opava po Slovácku a Plzni vyřadila i Brno a je v semifinále poháru

14:10
OPAVA - Už třetí prvoligový skalp mají na svém kontě v letošním ročníku MOL Cupu fotbalisté Slezského FC Opava. Poté, co vyřadili Slovácko a Plzeň, si ve čtvrtfinále poradili i se Zbrojovkou Brno, kterou na svém hřišti porazili 2:1. Stali se tak prvními semifinalisty soutěže.

Střelec vítězného gólu Jan Schaffartzik přechází přes brněnského kapitána Jakuba Řezníčka. foto: ČTK

Fanoušci v Opavě řádili do noci, jeden zemřel pod vlakem. Padla první obvinění

Druholigový tým sice prohrával od 45. minuty po gólu brněnského kapitána Jakuba Řezníčka, v 65. minutě však vyrovnal Jakub Janetzký a postup zajistil Opavě v 76. minutě Jan Schaffartzik.

Opava tak vyrovnala největší úspěch v historii klubu z roku 1993, kdy v semifinále vypadla právě s Brnem.

Tým z nižší soutěže byl naposledy v semifinále poháru v roce 2011, kdy se mezi čtyři nejlepší celky dostala třetiligová Kroměříž, která ve čtvrtfinále vyřadila rovněž Brno.

„Kdybychom už v první půli vedli 2:0, nikdo by se nedivil. Družstvo má svou sílu, dnes to ukázalo a vyhrálo zaslouženě. Pro nás je to krásná odměna. V semifinále už se může stát cokoli,“ řekl v rozhovoru pro ČT Sport trenér Opavy Roman Skuhravý.

„Věnuji výhru své nemocné dceři. Natálko, to je pro tebe,“ dodal.

Slezský FC tak odčinil domácí porážku 0:1 z minulé soboty ve slezském druholigovém derby proti Baníku Ostrava.

„Rozhodlo nasazení. Věřil jsem, že vedení nás povzbudí, ale to se nestalo a jsem hodně zklamaný. Mrzí mě, že jsme nepostoupili. Naopak Opavě gratuluji k zaslouženému postupu. Já budu muset v kabině hodně kárat,“ řekl brněnský trenér Svatopluk Habanec.

Zbylé čtvrtfinálové zápasy Bohemians 1905 - Mladá Boleslav, Liberec - Zlín a Slavia - Karviná se hrají až v dubnu.