Kdo ho zastaví? Rozjetý Bayern vede ligu už o 20 bodů

18:52
BERLÍN - Bayern Mnichov porazil ve 25. kole německé fotbalové ligy na domácím hřišti nováčka Fortunu Düsseldorf 3:2 a vede tabulku už o 20 bodů. Druhý Dortmund totiž prohrál ve 142. vestfálském derby s Schalke 1:2. Mistrovské Borussii nevyšla odveta za říjnovou porážku v domácím prostředí, přesto udrželi "žlutočerní" druhé místo, protože třetí Leverkusen neuspěl na hřišti Mohuče, které podlehl 0:1. V duelu českých obránců Zdeňka Pospěcha a Michala Kadlece se tedy radoval první jmenovaný.

Hráči Bayernu oslavují branku foto: ČTK

Bayern musel proti Düsseldorfu dvakrát korigovat nepříznivé skóre. Na gól Mathise Bollyho zareagoval ještě do poločasu Thomas Müller, po změně stran šli ale hosté znovu do vedení zásluhou Andreáse Lambertze. Domácí však přece jen na osmou ligovou výhru v řadě dosáhli. Obrat zařídili v závěrečné čtvrthodině Frank Ribéry a první trefou v sezoně Jerome Boateng.

25. kolo německé ligy

Bayern Mnichov - Düsseldorf 3:2 (45. Müller, 74. Ribéry, 86. Boateng - 16. Bolly, 71. Lambertz), Freiburg - Wolfsburg 2:5 (2. Kruse, 65. Flum - 22. a 49. Olič, 7. vlastní Makiadi, 16. Vieirinha, 90.+2 Diego), Fürth - Hoffenheim 0:3 (10. Firmino, 16. Joselu, 50. Weis), Mohuč - Leverkusen 1:0 (61. Ivanschitz z pen.), Schalke - Dortmund 2:1 (12. Draxler, 35. Huntelaar - 59. Lewandowski),

Dortmund v derby se Schalke prohrával od 12. minuty díky přesnému voleji Juliana Draxlera, který zaznamenal sedmou ligovou branku v ročníku. Stejné mety dosáhl deset minut před přestávkou Nizozemec Klaas-Jan Huntelaar a domácí vedli o dvě branky. Kanonýr Schalke se však chvíli po přestávce srazil s vlastním gólmanem Hildebrandem a se zraněným kolenem musel opustit hřiště.

O snížení se postaral v 59. minutě nejlepší střelec Dortmundu Robert Lewandowski, ale vyrovnat se už hostům nepodařilo. Schalke tak dosáhlo na teprve čtvrté domácí vítězství proti Dortmundu v posledních jedenácti zápasech. Třetí ligová výhra v řadě zároveň posunula svěřence trenéra Kellera na čtvrté místo zajišťující postup do předkola Ligy mistrů.

Leverkusen zaváhání Borussie nevyužil, prohrál v Mohuči brankou Ivanschitze z penalty a v tabulce zůstal o bod třetí. Obránce Mohuče Zdeněk Pospěch odehrál celý zápas, Michala Kadlece v dresu Leverkusenu vystřídal v 79. minutě Arkadiusz Milik.

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...