Kašův gól nestačil. Anaheim si v Nashvillu odnesl porážku 2:5

7:25
NEW YORK - Útočník Ondřej Kaše neodvrátil v nedělním utkání NHL svým třetím gólem sezony porážku Anaheimu 2:5 v Nashvillu. Hrdinou zápasu se stal Austin Watson, který si připsal první hattrick v soutěži.

Spoluhráči Nick Ritchie a Ondřej Kaše. foto: APČTK

Kaše, který vynechal úvodních osmnáct utkání sezony kvůli otřesu mozku, snížil osm sekund před koncem druhé třetiny na 2:3. Český útočník uspěl v souboji s Pekkou Rinnem, který ovládá brankářské statistiky v úspěšnosti zásahů i průměru inkasovaných branek, a překonal ho střelou nad vyrážečku. V obraně Anaheimu se objevil poprvé od 21. října Andrej Šustr, kterého klub povolal z farmy.

David Rittich, který odchytal předchozí čtyři zápasy Calgary, zůstal tentokrát na střídačce. Jeho konkurent Mike Smith podal spolehlivý výkon, kryl 28 střel a dovedl kanadský klub k výhře 6:1 na ledě Arizony. Po dvou gólech vstřelili Noah Hanifin a Mark Jankowski. Flames dali polovinu branek v oslabení a postupně svůj náskok zvyšovali až na 6:0. Domácí připravili Smithe o čisté konto až v 54. minutě.

VÝSLEDKY NHL:

Arizona - Calgary 1:6, Nashville - Anaheim 5:2, Tampa Bay - New Jersey 5:2, Los Angeles - Edmonton 5:2