NHL: Kaše se po měsíci trefil. Pomohl tak Anaheimu k výhře v Calgary

7:30
NEW YORK - Hokejový útočník Ondřej Kaše přispěl ve středečním utkání NHL jedním gólem k výhře Anaheimu 4:0 na ledě Calgary. Kadaňský rodák skóroval po měsíci. V brance poražených nastoupil od třetí třetiny David Rittich, který pustil jeden gól z pěti střel.

Ondřej Kaše (25) slaví gól Anaheim Ducks proti Calgary Flames. Na snímku je s obráncem Calgary Brettem Kulakem (61). foto: ČTK

Kaše, který v předchozích třináctí zápasech zaznamenal jen dvě asistence, zvýšil v polovině zápasu na 2:0. Český útočník dostal na pravou stranu puk do jízdy, krásně se obtočil kolem obránce Bretta Kulaka a v pádu vstřelil bekhendem svůj osmnáctý gól sezony. Zbývající dvě branky přidali obránce Hampus Lindholm a Francois Beauchemin, který tvrdou ranou zpoza pravého kruhu překonal v 58. minutě Ritticha.

NHL: Mrázek se proti svým bývalým spoluhráčům nevytáhl. Byl střídán

Anaheim byl velmi efektivní, v branku proměnil čtyři ze šestnácti střel. Zbytek obstaral gólman John Gibson, který zneškodnil 29 pokusů a připsal si čtvrtou nulu v sezoně. Kalifornský klub čtvrtou výhrou v řadě poskočil v Západní konferenci do postupové osmičky do play off. Calgary se naopak vyřazovací část vzdaluje a na druhou divokou kartu ztrácí sedm bodů, přičemž mu zbývá odehrát v základní části už jen sedm zápasů.

Výsledky NHL

Buffalo - Arizona 1:4 (1:2, 0:0, 0:2) Branky: 12. J. Nolan - 4. Strome, 18. Stepan, 47. Pánik, 60. Domi. Střely na branku: 30:29. Diváci: 17.029. Hvězdy zápasu: 1. Stepan, 2. Raanta, 3. Strome (všichni Arizona).

Pittsburgh - Montreal 5:3 (2:1, 1:2, 2:0) Branky: 10. Malkin, 18. Hörnqvist, 36. Crosby, 43. Brassard, 59. Guentzel - 20. Drouin, 29. Ščerbak, 35. De La Rose. Střely na branku: 39:30. Diváci: 18.574. Hvězdy zápasu: 1. Guentzel, 2. Crosby, 3. Brassard (všichni Pittsburgh).

St. Louis - Boston 2:1 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0) Branky: 50. a 61. Schwartz - 11. Donato. Střely na branku: 20:22. Diváci: 18.423. Hvězdy zápasu: 1. Schwartz, 2. Allen (oba St. Louis), 3. Chudobin (Boston).

Calgary - Anaheim 0:4 (0:1, 0:2, 0:1) Branky: 13. Cogliano, 29. O. Kaše, 39. H. Lindholm, 58. Beauchemin. Střely na branku: 29:16. David Rittich odchytal třetí třetinu, inkasoval jeden gól z pěti střel a úspěšnost měl 80 procent. Diváci: 19.059. Hvězdy zápasu: 1. Gibson, 2. Cogliano (oba Anaheim), 3. Stajan (Calgary).