Kaše pomohl k výhře Anaheimu na ledě Philadelphie. Byl vyhlášen druhou hvězdou večera

7:58
NEW YORK - Hokejový útočník Ondřej Kaše pomohl dvěma góly k výhře Anaheimu ve středečním utkání NHL na ledě Philadelphie 6:2 a byl vyhlášen druhou hvězdou večera. Na obou brankách Flyers se asistencemi podílel Jakub Voráček. Ondřej Palát přispěl jednou nahrávkou k vítězství Tampy Bay nad Carolinou 5:1.

Střelec Ondřej Kaše bodoval za Anaheim. foto: Reuters

Jednadvacetiletý Kaše v 19. minutě srovnal skóre zápasu na 1:1, když tečoval střelu Dereka Granta. V 56. minutě se rodák z Kadaně dostal do samostatného úniku, ale těsně před zakončením ho seknul obránce Flyers Ivan Provorov, a tak rozhodčí nařídil trestné střílení, které Kaše bekhendovou střelou proměnil a dal výsledku konečnou podobu. Kašemu na dva zásahy stačilo jen přes 12 minut celkového pobytu na ledě.

Ve výborných výkonech pokračuje nejlepší mužstvo soutěže Tampa Bay. Lightning se mohou spolehnout především na Nikitu Kučerova a Stevena Stamkose, kteří bodovali ve všech jedenácti zápasech sezony. Ruský forvard jedenáctým gólem potvrdil pozici nejlepšího střelce soutěže, Stamkos dvakrát přihrával a s dvaceti body je v čele kanadského bodování.

Kapitán New York Islanders John Tavares sedmým hattrickem v kariéře, k němuž přidal i asistenci, zařídil vítězství nad Arizonou 5:3. Coyotes prohráli i v devátém souboji ročníku a jako jediný tým dosud nezvítězili.