NHL: Kaše dal opět vítězný gól, Chlapík asistoval u rozdílové trefy

7:32
NEW YORK - Ondřej Kaše vstřelil v NHL podruhé za sebou vítězný gól. Český útočník strhl v 57. minutě dvacátým zásahem v sezoně vedení na stranu Anaheimu, který poté přidal ještě jeden gól a vyhrál nad Minnesotou 3:1. Dvoubodový zisk posunul kalifornský klub do play off. Filip Chlapík si připsal ve středečním programu soutěže asistenci u rozdílové branky Ottawy, která uspěla na ledě Buffala 4:2.

Ondřej Kaše vstřelil v NHL podruhé za sebou vítězný gól. foto: AP

Kaše rozhodl v minulém utkání o výhře nad Coloradem gólem v prodloužení a také tentokrát udeřil v závěru za nerozhodného stavu. Dvaadvacetiletý rodák z Kadaně se prosadil pohotovou dorážkou a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Lepším byl jen brankář Ryan Miller, který kryl 26 střel. Inkasoval sice v úvodu druhé třetiny jako první, ale Anaheim otočil skóre trefami Nicka Ritchieho, Kašeho a Andrew Cogliana.

Chlapík vstřelil před dvěma týdny premiérový gól v NHL a v následujících pěti utkání nebodoval až do zápasu v Buffalu. Český útočník clonil před brankou a střelu Christiana Wolanina od modré zkoušel procpat za záda Chada Johnsona, který jeho pokus odrazil před sebe. Puk si našel Ryan Dzingel a zvýšil náskok Ottawy na začátku druhé třetiny na 3:1. Chlapík má nyní na svém kontě gól a tři přihrávky v 18 zápasech.

Buffalo skončí poslední potřetí za uplynulých pět sezon a má největší šanci, že získá právo první volby v letošním draftu.

Pořádně si zavařili hokejisté St. Louis, kteří doma podlehli Chicagu 3:4 a postup do play off už nemají ve svých rukou. Blues vedli ještě v polovině zápasu 3:1, ale hosté i díky dvěma gólům obránců zápas otočili. Obrat završil trefou necelých devět sekund před koncem Duncan Keith. Oba čeští útočníci v sestavě poražených Dmitrij Jaškin a Vladimír Sobotka si připsali do statistiky +/- dva záporné body.

St. Louis ztrácí na Colorado, které drží v Západní konferenci druhou divokou kartu, bod. Oběma týmům zbývá odehrát do konce základní části dvě utkání.

Výsledky NHL

Buffalo - Ottawa 2:4 (1:2, 1:1, 0:1) Branky: 1. O'Reilly, 37. Okposo - 3. McCormick, 7. Duchene, 24. Dzingel (Chlapík), 60. Burrows. Střely na branku: 34:32. Diváci: 18.919. Hvězdy zápasu: 1. Dzingel, 2. Duchene (oba Ottawa), 3. Okposo (Buffalo). St. Louis - Chicago 3:4 (1:1, 2:1, 0:2) Branky: 5. Bortuzzo, 21. B. Schenn, 26. Tarasenko - 9. Martinsen, 31. Hillman, 49. DeBrincat, 60. Keith. Střely na branku: 34:26. Diváci: 18.935. Hvězdy zápasu: 1. Keith (Chicago), 2. Tarasenko, 3. B. Schenn (oba St. Louis). Anaheim - Minnesota 3:1 (0:0, 1:1, 2:0) Branky: 33. N. Ritchie, 57. O. Kaše, 58. Cogliano - 27. Dumba. Střely na branku: 30:27. Diváci: 17.495. Hvězdy zápasu: 1. R. Miller, 2. O. Kaše, 3. Manson (všichni Anaheim).