NHL: Kaše asistoval při výhře Anaheimu, Voráček si připsal bod u porážky Flyers

7:51
NEW YORK - Český útočník Ondřej Kaše se v pondělním utkání NHL podílel jednou přihrávkou na výhře hokejistů Anaheimu 3:2 v Torontu. Bod za asistenci zaznamenal také šestý nejproduktivnější hráč ligy Jakub Voráček, jehož Philadelphia prohrála s Nashvillem 1:2 po samostatných nájezdech.

Jakub Voráček v dresu týmu Philadelphia Flyers' během samostatných nájezdů. foto: Reuters

Kaše se výraznou měrou zasloužil o gól na 2:1. Ve 42. minutě vybojoval puk v útočném pásmu, se svým střeleckým pokusem sice neuspěl, kotouč ale získal vzápětí zpět a přihrávkou zpoza branky vybídl ke skórování Nicka Ritchieho. Domácí pak v 52. minutě vyrovnali, za dalších 86 sekund ale vrátil hostům vedení v přesilové hře Cam Fowler a náskok udrželi až do konce.

Columbus vyhrál v NHL podeváté v řadě

Po Voráčkově přihrávce se prosadil tvrdou ranou obránce Andrew MacDonald a v 11. minutě dostal Philadelphii do vedení 1:0. Víckrát ale Flyers na vynikajícího Pekku Rinneho v brance Nashvillu vyzrát nedokázali.

Za hosty vyrovnal v 53. minutě Filip Forsberg a v první sérii penaltového rozstřelu rozhodl o jejich výhře obránce Ryan Ellis. Rinne na druhé straně zneškodnil všechny tři nájezdy, při posledním pokusu na něho nevyzrál ani Voráček.

Měsíc bez starostí s BEBELO® Milk 2: Vyhrajte zásobu mléka pro miminko

Zajistěte svému miminku to nejlepší hned od začátku s BEBELO® Milk 2, které je pečlivě vyvinuté pro harmonický růst a vývoj vašeho dítěte. Mléko...