Karviná urvala v závěru druhý bod, Příbrami vynesla tři body povedená první půle

19:26
Příbram/Olomouc - Páté kolo Fortuna ligy nabídlo i další dva duely. Fotbalisté Příbrami uspěli na domácím hřišti proti Českým Budějovicím poosmé v řadě. Skvělý první poločas vynesl Příbrami vedení 2:0, které se až do závěrečného hvizdu nezměnilo. V souběžně hraném utkání přivítala Sigma Olomouc na domácí půdě Karvinou. Hosté posilněni po remíze se Slavií nakonec udolali další důležitý bod. Konečný stav 1:1 vystřelil v 84. minutě Petráň.

Fotbalisté Olomouce se radují z úvodní branky do sítě Karviné. foto: ČTK

Fotbalisté Karviné v pátém kole prvním ligy zachránili remízu 1:1 v Olomouci a získali druhý bod v sezoně. Domácí poslal do vedení ve 37. minutě Václav Jemelka, šest minut před koncem odpověděl Michal Petráň. Slezané však nedokázali porazit

5. Kolo první fotbalové ligy:

1. FK Příbram - Dynamo České Budějovice 2:0 (2:0) Branky: 9. Alvir, 35. Škoda. Rozhodčí: Berka - Flimmel, Vlček. ŽK: Polidar - Javorek, Novák, Mršič, Kladrubský, Mustedaganič. Diváci: 3186.

Sestavy: Příbram: Boháč - Tregler, Kodr, Šimek, Antwi - Alvir (90.+2 Jablonský), Rezek, Soldát, Zeman (88. Hájek) - Polidar - Škoda (85. Dramé). Trenér: Nádvorník. České Budějovice: Staněk - Čolič, Havel, Novák, Kladrubský - Schranz, Havelka (46. Čavoš), Javorek, Kulhánek (46. Mustedaganič), Mršič (60. Táborský) - Ledecký. Trenér: Horejš.

Sigma Olomouc - MFK Karviná 1:1 (1:0) Branky: 37. Jemelka - 84. Petráň. ŽK: Jemelka, Nešpor - Lingr, Petráň. Rozhodčí: Hrubeš - Koval, Poživil. Diváci: 3776. Sestavy: Olomouc: Reichl - Sladký (75. Štěrba), Beneš, Jemelka, Kerbr - Pilař (86. Tandir), Plšek, Greššák, Houska, Falta - Yunis (65. Nešpor). Trenér: Radoslav Látal. Karviná: Hrdlička - Ndefe, Kouřil, Rundič, Čonka - Lingr (88. Bukata), Hanousek - Vukadinovič (61. Ba Loua), Janečka, Guba (46. Putyera) - Petráň. Trenér: Straka.

Sigmu ani v pátém zápase nejvyšší soutěže a zůstávají poslední v tabulce.

Oba týmy vstoupily do utkání opatrně a první náznak šance přišel až ve 12 minutě, kdy hostující obrana pohotově zablokovala střelu Pilaře. Velkou šanci si pak Olomouc vypracovala ve 22. minutě. Nejdříve se za hostující obranu dostal osamocený Yunis, jehož střelu vychytal dobrým zákrokem Hrdlička. Faltovu následnou dorážku zastavil jeden z obránců.

Do zajímavé pozice se po půl hodině hry po nahrávce Housky dostal Yunis, ale míč mu nesedl a branku minul. Úspěšnější byla Olomouc v 37. minutě. Faltův centr z pravé strany propadl na zadní tyč ke Kerbrovi, který jej stříleným centrem vrátil zpět před branku přesně na nohu Jemelky. Olomouckému obránci stačilo dobře nastavit kopačku a nasměrovat míč za záda hostujícího brankáře Hrdličky.

V poslední minutě prvního poločasu sehrála Karviná povedený brejk a domácí Greššák musel míč na poslední chvíli odkopávat před nabíhajícím hráčem hostů, pro kterého by zřejmě nebyl problém míč poslat do branky.

První zajímavý moment druhého poločasu přišel po chybné Greššákově rozehrávce. Domácí obrana však dokázala následný karvinský postup včas zastavit. Ze dvou nadějných pozic poté střílel domácí Yunis, ale první střele levou nohou scházela razance, druhé ráně z pravé strany zase přesnost.

Hostům se ani ve druhé půli dlouho nedařilo ohrozit Reichlovu branku. Hanáci se sice do několika nadějných náznaků šancí dostali, ale nevyřešili je ideálně. V 78. minutě se pak dobrou střelou z přímého kopu prezentoval karvinský Ba Loua, domácí brankář Reichl však předvedl výborný zákrok.

Vyrovnat se hostům povedlo v 84. minutě, kdy Ndefe vrátil míč z pravé strany před branku a Petráň ho hlavou z bezprostřední blízkosti poslal do sítě. Velkou šanci získat zápas zpět měla Sigma v nastaveném čase, ale obětavé obránce Karviné se jí ani nadvakrát překonat nepodařilo. Olomoučtí v lize remizovali poprvé po 17 zápasech.

Marko Alvir byl nejviditelnějším mužem v utkání mezi Příbramí a Dynamem České...
Příbramský Alvir nemusel zůstat pouze na jednom gólu.

Dynamo padlo v Příbrami poosmé v řadě

Fotbalisté Příbrami v pátém kole první ligy doma porazili České Budějovice 2:0. Středočeši potvrdili, že se jim proti jihočeskému nováčkovi daří a vyhráli nad ním v osmém soutěžním utkání za sebou. O góly se už v prvním poločase postarali Marko Alvir a Michal Škoda.

Předpokládal se vyrovnaný boj dvou týmů, ale Středočeši už od úvodu dominovali a brzy utkání rozhodli. V deváté minutě se protáhl po pravé straně přes dva obránce Alvir a před brankářem Staňkem nezaváhal. S chorvatským záložníkem si hosté nevěděli rady i nadále. Ve třinácté minutě měl další šanci, ale ztroskotal na hostujícím gólmanovi, po dalších deseti minutách opět souboj stejných hráčů vyzněl lépe pro Staňka.

Budějovičtí nezvládali pokrývat krajní prostory a dlouho odolávali pouze díky gólmanovi, ale i na Staňka přišla ve vytrvalém dešti slabá chvíle: deset minut před pauzou sice dokázal vytlačit hlavičku Polidara, míč mu ale vyklouzl z náručí k nabíhajícímu Škodovi, který vstřelil třetí ligový gól v příbramském dresu.

Jihočeši sice vstoupili do druhé půle aktivněji, domluva v kabině zřejmě zabrala, ale nebezpečí z jejich kopaček nepřicházelo a domácí si dvoubrankový náskok chytře hlídali. A když byla možnost, hned se snažili alespoň ze střední vzdálenosti ohrozit Staňka. Když se hosté už dostali do první šance, tak Schranz v 69. minutě nedokázal vyzrát na vyběhnuvšího gólmana Boháče. Stejně skončil souboj obou fotbalistů také v samotném závěru.

Příbram tak bez větších problémů dovedla zápas do vítězného konce a potvrdila, že se jí doma vede a v součtu s baráží u Litavky neprohrála poosmé za sebou. Budějovice utrpěly druhou porážku v sezoně.