Plíšková si pošesté v sezoně zahraje o titul. Na Elite Trophy vyzve Venus

13:22
ČU-CHAJ - Česká tenistka Karolína Plíšková zdolala v semifinále turnaje Elite Trophy v Číně Ukrajinku Elinu Svitolinovou 6:3 a 6:1. O titul si ve městě Ču-chaj v neděli zahraje proti nejvýše nasazené Američance Venus Williamsové, která porazila dvakrát 6:2 Italku Robertu Vinciovou.

Karolína Plíšková na turnaji Elite Trophy v Číně. foto: ČTK/AP

Třináctá hráčka světového žebříčku Plíšková do utkání se Svitolinovou skvěle odstartovala, když čistou hrou vzala soupeřce úvodní servis utkání.

Rychle získaný náskok si udržovala až do konce sady a dalším brejkem na 6:3 ji ukončila.

Ve druhém setu využila Plíšková opět hned první brejkbol a dostala se do vedení 3:1. Rodačka z Oděsy se pak nechala ošetřovat, ale ani přibližně osmiminutová pauza českou trojku nerozhodila. Zahraje si šesté finále v této sezoně, titul však zatím získala jen v květnu v Praze.

Williamsová druhému semifinále jasně dominovala, na postup po výsledku dvakrát 6:2 jí stačilo proti Vinciové 65 minut.

Turnajová jednička zopakovala měsíc starý triumf nad Italkou ze semifinále turnaje ve Wu-chanu a vzájemnou bilanci si zlepšila na 5:0.

Pětatřicetiletá Američanka letos dosáhla už na čtyřicáté vítězství, což se jí podařilo poprvé od roku 2008.

Už jen finálová porážka s Plíškovou jí může překazit návrat do nejlepší desítky světového žebříčku, kde byla naposledy před více než čtyřmi lety.

Tenisový turnaj žen Elite Trophy v čínském Ču-chaj (tvrdý povrch, dotace 2,150.000 dolarů)