Karolína Plíšková zdolala Šafářovou a čeká ji Strýcová, uspěl i Berdych

9:30
MELBOURNE - Tenistka Karolína Plíšková vyhrála český souboj v třetím kole Australian Open. Turnajová šestka neztratila v duelu s Lucií Šafářovou ani jednou servis a zvítězila po setech 7:6 a 7:5. V osmifinále ji čeká další krajanka Barbora Strýcová, která si hladce poradila s Američankou Bernardou Peraovou dvakrát 6:2. Už podesáté je v osmifinále úvodního grandslamu sezony Tomáš Berdych.

Karolína Plíšková zvítězila na Australian Open nad Lucií Šafářovou. foto: ČTK

Nejlepší český hráč zvládl na jedničku utkání s nebezpečným Juanem Martínem Del Potrem. Nastřílel dvacet es, Argentince porazil přesvědčivě 6:3, 6:3 a 6:2 za dvě hodiny a 16 minut a o čtvrtfinále bude hrát s Italem Fabiem Fogninim.

Výsledky Australian Open

Muži
Dvouhra - 3. kolo:
BERDYCH (19) - Del Potro (12-Arg.) 6:3, 6:3, 6:2. Thiem (5-Rak.) - Mannarino (Fr.) 6:4, 6:2, 7:5. Djokovič (14-Srb.) - Ramos (21-Šp.) 6:2, 6:3, 6:3. Čong Hjon (Korea) - A. Zverev (4-Něm.) 5:7, 7:6 (7:3), 2:6, 6:3, 6:0, Fognini (25-It.) - Benneteau (Fr.) 3:6, 6:2, 6:1, 4:6, 6:3, Sandgren (USA) - Marterer (Něm.) 5:7, 6:3, 7:5, 7:6 (7:5), Fucsovics (Maď.) - Kicker (Arg.) 6:3, 6:3, 6:2.

Ženy
PLÍŠKOVÁ (6) - ŠAFÁŘOVÁ (29) 7:6 (8:6), 7:5, STRÝCOVÁ (20) - Peraová (USA) 6:2, 6:2, Garciaová (8-Fr.) - Sasnovichová (Běl.) 6:3, 5:7, 6:2, Keysová (17-USA) - Bogdanová (Rum.) 6:3, 6:4. Ósakaová (Jap.) - Bartyová (18-Austr.) 6:4, 6:2. Kerberová (21-Něm.) - Šarapovová (Rus.) 6:1, 6:3. Halepová (1-Rum.) - Davisová (USA) 4:6, 6:4, 15:13.

Čtyřhra - 2. kolo: PESCHKEOVÁ, Melicharová (USA - 13) - Bringleová, Puigová (USA/Portor.) 6:2, 6:2, KREJČÍKOVÁ, SINIAKOVÁ (16) - Dijasová, Linetteová (Kaz./Pol.) 6:4, 6:2, Kičenoková, Rodionová (Ukr./Austr.) - KR. PLÍŠKOVÁ, Vekičová (Chorv.) 1:6, 6:3, 7:6 (7:2).

Smíšená čtyřhra - 1. kolo: SESTINI HLAVÁČKOVÁ, Roger-Vasselin (Fr.-6) - Pcheng Šuaj, Mirnyj (Čína/Běl.) 6:4, 6:4.

Utkání fedcupových vítězek Plíškové se Strýcovou bude zajímavé i tím, že si hráčky po minulé sezoně vyměnily trenéry. Plíšková angažovala Tomáše Krupu, kterého u Strýcové nahradil David Kotyza, mimo jiné bývalý trenér Petry Kvitové.

V první sadě si Plíšková i Šafářová držely podání a i tie-break byl vyrovnaný. Za stavu 6:5 měla Šafářová setbol, ale Plíšková při svém servisu nezaváhala. Sama pak využila setbol po chybě soupeřky z bekhendu a zkrácenou hru získala 8:6.

Ve druhém setu si Šafářová vypracovala ve druhé hře jediný brejkbol, ale Plíšková ztrátu servisu zahnala. V jedenácté hře vzala Šafářové podání na 6:5 a vzápětí zápas dopodávala. Mečbol proměnila jedenáctým esem.

„Jsem nadšená, že jsem si udržela celý zápas servis. Podání od prvního zápasu zlepšuju, je to nejdůležitější část mé hry a je hodně důležité, že funguje. Tohle byl velmi těžký zápas. S Lucií hrajeme vždycky vyrovnaně,“ řekla Plíšková.

„Bojovaly jsme, obě jsme chtěly vyhrát, ale v kamarádském rozpoložení. Prohra mě mrzí, ale na začátek sezony je úroveň mého tenisu vysoká. Snad vítězství přijdou,“ řekla Šafářová serverům iDNES, Tenisový svět a Radiožurnálu.

Turnajová dvacítka Strýcová zvládla utkání s Peraovou, která se do soutěže dostala až jako náhradnice z kvalifikace, bez problémů. Nečelila žádnému brejkbolu, soupeřce vzala v každé sadě dvakrát servis a vyhrála za hodinu a osm minut. V osmifinále Australian Open je Strýcová potřetí za sebou.

Berdych měl výborné nástupy do všech setů. V prvním sice o náskok 2:0 přišel,

ale pak šel znovu do vedení a nerozhodil se ani diskusí s rozhodčí. Ve druhé sadě už si náskok 2:0 pohlídal a přidal další brejk. Ve třetím vedl 5:0, pak sice nevyužil čtyři mečboly, ale po pátém už se radoval z vítězství. „Byl jsem dobře připravený, držel se plánu a jsem rád, že tady teď stojím jako vítěz,“ řekl na kurtu a ocenil i svého soupeře Del Potra, za což si vysloužil potlesk zaplněných tribun.

Svěřenec Štěpánka je zpět a těší se na Australian Open. ‚Tenis mi chyběl,‘ řekl Djokovič

Světová jednička Rumunka Simona Halepová potřebovala k postupu tři a tři čtvrtě hodiny. V duelu s Američankou Lauren Davisovou odvrátila tři mečboly a zvítězila 4:6, 6:4 a 15:13. Rozhodující set trval dvě hodiny a 22 minut.

Souboj bývalých světových jedniček vyzněl jasně pro Němku Angelique Kerberovou, která porazila Marii Šarapovovou 6:1, 6:3. Pro ruskou hvězdu tak skončil první start v Melbourne po trestu za pozitivní dopingový test na meldonium, který měla předloni právě na Australian Open a pak nesměla 15 měsíců hrát. Kerberová po loňské utrápené sezoně potvrdila skvělou formu v úvodu nového roku, v němž vyhrála všech 12 dosavadních zápasů.

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...