Karolína Plíšková premiéru na trávě zvládla, dál jde i sestra Kristýna a Strýcová

15:40aktualizováno  17:37
eastbourne - Karolína Plíšková zvládla svou letošní premiéru na trávě, když na turnaji v britském Eastbourne porazila ve 2. kole Američanku Alison Riskeovou 6:4 a 6:3. Duel prvního kola pak zvládla i její sestra Kristýna a Barbora Strýcová, naopak duely prvního kola nezvládli Jiří Veselý a Kateřina Siniaková.

Karolína Plíšková si v souboji s Alison Riskeovou věděla rady. foto: Reuters

Kvitová se odhlásila z generálky na Wimbledon kvůli problémům s břišním svalem

Kristýna Plíšková si ve druhém kole zahraje se světovou jedničkou Angelique Kerberovou. Česká tenistka na úvod turnaje porazila domácí držitelku divoké karty Naomi Broadyovou 6:2, 6:7, 6:1.

Barbora Strýcová je třetí Češkou, která uspěla na turnaji v Eastbourne. Wimbledonskou finalistku z roku 2014 Bouchardovou porazila 6:3, 3:6 a 6:2.

Naopak Kateřina Siniaková v generálce na Wimbledon prohrála se Soranou Cirsteaovou z Rumunska 3:6, 2:6.

Neuspěl ani Jiří Veselý, jenž prohrál s Vaskem Pospisilem 3:6, 4:6. Vítězný kanadský kvalifikant v druhém kole nastoupí proti nejvýše nasazenému Novaku Djokovičovi.

Světová trojka Karolína Plíšková se kvůli bolavému lokti odhlásila z turnaje v Birminghamu, který v neděli vyhrála Petra Kvitová. V Eastbourne měla v prvním kole volný los.

První set duelu se 46. hráčkou světa pro sebe rozhodla brejkem v desáté hře, proměnila hned první setbol.

Také ve druhé sadě si česká tenistka držela servis a udeřila v závěru, kdy odskočila na 5:3. Při svém podání sice vlastními chybami promarnila vedení 40:0, ale další komplikace nepřipustila a zápas zakončila smečí.

Druhé z dvojčat Plíškových Kristýna, která minulý týden došla na turnaji na Mallorce do čtvrtfinále, zdolala 108. hráčku pořadí WTA Broadyovou počtvrté z pěti zápasů.

Karolína Plíšková si v souboji s Alison Riskeovou věděla rady.
Kristýna Plíšková postoupila v Eastbourne do druhého kola.

Její jediná prohra se zrodila před třemi lety na trávě ve Fukuoce, nyní přišla na témže povrchu v závěrečné přípravě na třetí grandslamový turnaj sezony v Británii odplata.

Zápas mohl skončit už po druhém setu, ale Plíšková první mečbol neproměnila. V tie-breaku sice otočila z 1:5 na 6:5, ale soupeřka se znovu vzchopila a po přesně umístěném lobu do rohu dvorce vyhrála 9:7. Třetí sadu pak ale opět jasně ovládla česká hráčka.

Strýcová uspěla v duelu s wimbledonskou finalistkou z roku 2014 Eugenií Buchardovou. V duelu s kanadskou tenistkou sice po vyhraném prvním setu 6:3 druhou sadu stejným poměrem prohrála, ale ve třetí Bouchardové povolila jen dvě hry.

Ve druhém kole se utká se Španělkou Garbiňe Muguruzaovou, kterou ze čtyř dosavadních vzájemných utkání porazila jen loni na Australian Open.

Roli favoritky naopak nepotvrdila Siniaková, která prohrála se Soranou Cirsteaovou z Rumunska 3:6, 2:6. Začala přitom brejkem, jenže pak sama o podání čtyřikrát přišla a první vzájemný zápas za hodinu hladce prohrála.

Veselý podlehl Vaskovi Pospisilovi 3:6, 4:6. Vítězný kanadský kvalifikant v druhém kole nastoupí proti nejvýše nasazenému Novaku Djokovičovi.

V Eastbourne ve druhém kole skončila slovenská obhájkyně titulu Dominika Cibulková. Vítězka loňského Turnaje mistryň podlehla 5:7 a 4:6 domácí Heather Watsonové.