Karolína Plíšková na titul nedosáhla, v Pattaye podlehla Makarovové

Australian Open

12:57
PATTAYA (Thajsko) - Karolína Plíšková na turnaji v thajské Pattaye na druhý titul v kariéře nedosáhla. Ve finále podlehla jednadvacetiletá tenistka 3:6 a 6:7 Rusce Jekatěrině Makarovové, jež už v semifinále vyřadila jinou Češku Andreu Hlaváčkovou.

Česká tenistka Karolína Plíšková foto: ČTK

Plíšková navzdory finálové porážce prožila jeden z nejlepších týdnů na WTA Tour. Úspěšnější než nyní v Thajsku byla pouze loni v sousední Malajsii, v jejíž metropoli Kuala Lumpur získala svůj první titul.

Se čtvrtou nasazenou Makarovovou prohrála Plíšková první set poté, co v osmé hře ztratila jedinkrát v zápase své podání. Sama měla v duelu pět brejkbolů, ale ani jeden nevyužila. "Ona hrála celý zápas lépe než já. Já se snažila udržet v zápase a bojovat," řekla Plíšková po utkání.

V tie-breaku druhé sady měla vítězka juniorky z Australian Open 2010 dvě šance na zisk setu. Při první ale udělala svoji jedinou dvojchybu v utkání, pětadvacetiletá Ruska odvrátila i druhý setbol a sama využila první mečbol na 9:7. Po třech a půl letech tak získala druhý turnajový titul, dosud jedinkrát triumfovala v roce 2010 na trávě v Eastbourne.

Plíšková v turnaji dvakrát otočila téměř ztracený zápas. V druhém kole prohrávala v třetí sadě s Ruskou Allou Kudrjavcevovou 0:3, ale set otočila a postoupila. Ve čtvrtfinále porazila ze dvou mečbolů třetí nasazenou Rumunku Soranu Cirsteaovou. "Doufala jsem, že bych to mohla dokázat i ve finále, ale do třetice se to nepovedlo," řekla Plíšková.