Karlovy Vary uspěly po nájezdech, Litvínov se raduje na Kladně

20:35
Karlovy Vary/Kladno - Baráž o hokejovou extraligu pokračuje osmým kolem. Karlovy Vary zdolaly Jihlavu 5:4 po samostatných nájezdech a Litvínov zvítězil na Kladně 3:1.

Momentka z barážového utkání Karlovy Vary - Jihlava foto: ČTK

Karlovarští hokejisté vstoupili do utkání bleskově a parádně. Nejdříve po necelé minutě ujel jihlavské obraně Ondřej Beránek díky pasu Martina Rohana a prostřelil brankáře Škarka mezi betony. O tři minuty později se zjevil před bránou osamocen s pukem David Gríger a ukázal, že bekhandový blafák umí.

Jihlava se nezmohla téměř na žádný odpor, zmar umocnila proměněná přesilová hra z hole Balána.

Vstup do druhé třetiny naopak zvládla lépe Dukla, po půl minutě vykřesal naději Josef Skořepa, který tečoval střelu Krejčího.

Netrvalo dlouho a Vary si vzaly zpět tříbrankové vedení. Stloukal u mantinelu čekal, než bude moci ideálně poslat svůj mířený pas, Flek pak zavěsil pod břevno.

Jenomže Dukla se nevzdala a třemi góly ve třetí třetině skóre srovnala. Postupně se trefili Hubáček, Anděl a Stříteský a dovedli utkání do prodloužení.

V něm si oba týmy vyzkoušely přesilovou hru, ovšem neúspěšně. A tak zápas dospěl do nájezdů, kde jako jediný střelec zařídil Václav Skuhravý vítězství Západočechů.

8. kolo baráže o hokejovou extraligu:

Rytíři Kladno - HC Verva Litvínov 1:3 (1:1, 0:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 9. Přikryl (Strnad, Pekr) - 12. F. Lukeš (V. Hübl, Sörvik), 26. Baránek (Gula), 35. F. Lukeš (V. Hübl). Rozhodčí: Pešina, Pražák - Brejcha, Pešek. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Diváci: 5200 (vyprodáno).

Sestavy: Kladno: Cikánek - Štich, Zelingr, Repe, Svedlund, Lenďák, Kehar - Kružík, T. Kaut, Redlich - D. Tůma, Kubík, J. Kloz - Bláha, Machač, Zikmund - Pekr, Přikryl, Strnad. Trenéři: M. Hořava st. a Patera.

Litvínov: Kantor - Sörvik, Baránek, Gula, Frolo, Z. Sklenička, Čutta - M. Hanzl, J. Mikúš, Marek Růžička - Jánský, V. Hübl, F. Lukeš - Řehoř, Gerhát, Trávníček - Matoušek, Válek, J. Černý. Trenéři: Šlégr, Weissmann, Skuhrovec a D. Stránský.

HC Energie Karlovy Vary - HC Dukla Jihlava 5:4 po sam. náj. (3:0, 1:1, 0:3 - 0:0)

Branky a nahrávky: 1. Beránek (M. Rohan, Podlipnik), 4. Gríger, 18. Balán (Krejčí, Stloukal), 27. Flek (Stloukal), rozhodující nájezd Skuhravý - 21. Skořepa (P. Straka, Diviš), 47. R. Hubáček (D. Kajínek, Čachotský), 48. Anděl (Čachotský, Váňa), 50. Stříteský (P. Straka, Diviš). Rozhodčí: Hodek, Šír - Ondráček, Špůr. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Diváci: 5128.

Sestavy: Karlovy Vary: Novotný (50. Závorka) - Šafář, Podlipnik, Plutnar, M. Rohan, Kovačevič, Krejčí, A. Rulík - Flek, Balán, T. Rachůnek - Kohout, Gríger, Beránek - Vrdlovec, Skuhravý, Vachovec - Šik, Kverka, Stloukal. Trenéři: Pešout a Mariška.

Jihlava: Škarek - De la Rose, Suchánek, Stříteský, D. Kajínek, Šidlík, Váňa, J. Zdráhal - P. Straka, Skořepa, Diviš - Čachotský, A. Zeman, Anděl - D. Čermák, R. Hubáček, Seman - Hamill, M. Hlinka, Rys. Trenéři: Vlk a F. Zeman.