Karlovy Vary po pěti porážkách zvítězily, v předehrávce udolaly Litvínov po prodloužení

Hráči Karlových Varů (zleva) Dávid Gríger, autor branky Tomáš Rachůnek a Jakub Flek se radují z gólu do sítě Litvínova. foto: ČTK

Karlovy Vary - Hokejisté Karlových Varů porazili v předehrávce 9. kola hokejové extraligy Litvínov 4:3 v prodloužení a zabrali po pěti porážkách za sebou. V čase 62:51 rozhodl útočník Petr Koblasa. Severočeši ve čtvrtém utkání venku v sezoně poprvé bodovali, ale prohráli šestý z posledních sedmi zápasů.
  20:41

Podkrušnohorské derby začalo v opatrnějším tempu a v úvodu si ani jeden tým nevytvořil větší brankovou příležitost. V 9. minutě ale kuriózním způsobem otevřel účet zápasu Petružálek, kterému stačilo pouze vložit hokejku do rozehrávky Graňáka a překvapený Novotný jen sledoval, jak puk skončil za jeho zády.

Když se domácí oklepali z nešťastné branky, prosmýkl se v 15. minutě mezi litvínovskými obránci Vondráček a prostřelil Januse mezi betony. Aktivnější Energie otočila skóre v 18. minutě. Při Kašparově vyloučení využil přesilovou hru Flek, který zužitkoval Grígerovu přihrávku zpoza branky.

Na začátku druhého dějství Novotný zlikvidoval příležitosti agilního Jarůška a Petružálka, ale ve 24. minutě za něj už zapadla Jarůškova nenápadná střela. Zatímco Litvínov potrestal v této fázi každou chybu domácích, pozorný Janus v polovině zápasu dokázal mimo jiné zneškodnit při samostatném nájezdu i Koblasův blafák.

Když následně po dorážce Skuhravého skončil puk za zády litvínovského gólmana, sudí po konzultaci s videorozhodčím branku neuznali. Ve 34. minutě neudržel nervy na uzdě Koblasa a po naražení protihráče na mantinel obdržel trest na dvě plus deset minut.

Ve třetí části po úvodním náporu Severočechů ujel Rachůnek a po 53 vteřinách hry vrátil vedení na stranu domácích. Po zbytek třetiny se šance střídaly na obou stranách. V závěru se hosté tlačili za vyrovnáním a v 58. minutě se dočkali. Bombou od pravého mantinelu se podruhé v zápase trefil Petružálek.

Domácí ještě v poslední minutě řádné hrací doby mohli potrestat špatné střídání Litvínova, ale nabídnutou přesilovku nevyužili. A to ani její zbytek v prodloužení. V 63. minutě ale rozhodl ve prospěch Energie Koblasa, který projel přes celé hřiště a z levého kruhu překonal Januse.