Kanoista Rolenc opět zlatý na MS, titul vybojoval již potřetí

22:49
Český kanoista Ondřej Rolenc se znovu stal mistrem světa ve sjezdu na divoké vodě. Šampion ve sprintu z let 2014 a 2016 dnes triumfoval na kanále ve francouzském Pau, kde měli sjezdaři společný šampionát s vodními slalomáři. Rolenc o 18 setin sekundy porazil stříbrného olympijského medailistu ze slalomu Mateje Beňuše ze Slovenska.

Mistrovství světa ve vodním slalomu a sjezdu na divoké vodě, sjezd C1 muži, finále, 30. září v Pau, Francie. První Ondřej Rolenc z ČR. foto: ČTK

Další dvě medaile v individuálních kategoriích přidaly kanoistky. Obhájkyně světového titulu Martina Satková tentokrát skončila druhá, když ji zhruba o půl sekundy porazila domácí Claire Haabová. Bronzovou medaili při své první seniorské akci získala teprve šestnáctiletá Marie Němcová. Ta získala společně s Anežkou Paloudovou ještě zlato v zatím nepříliš rozšířené kategorii deblkanoistek, na jejímž startu bylo dnes pět lodí.

Závod kanoistů jako jediný nabídl srovnání elitního sjezdaře a specialisty na vodní slalom. Beňuš dopoledne skončil třináctý v semifinále slalomářů a překvapivě nepostoupil do finále, ale mezi sjezdaři nestačil jen na aktuálního vítěze Světového poháru Rolence. Všechny ostatní specialisty na sjezd porazil.