Kanárci se cítí v dějišti mistrovství světa jako doma. Brazilci hladce zdolali Rusy

20:23
Praha - Fotbalisté Brazílie si úspěšně vyzkoušeli dějiště letního mistrovství světa a v přípravě zvítězili v Moskvě nad pořadatelem šampionátu Ruskem 3:0. Všechny tři branky vstřelili ve druhé půli. Austrálie, která se v červnu utká v přípravě s Českou republikou, prohrála 1:4 v Norsku po hattricku Oly Kamary.

Rusko vs. Brazílie: Philippe Coutinho slaví gól v síti domácích. foto: Reuters

Pětinásobní mistři světa Brazilci, kteří i letos budou patřit k hlavním favoritům, využili možnosti nasát ruskou atmosféru a na stadionu Lužniky, kde by hráli v případném finále šampionátu, Rusko s přehledem přehráli. Na gól si ale museli počkat až do druhé půle.

Brazilci si v úvodu druhého poločasu vytvořili velký tlak, který vyústil v úspěšnou dorážku stopera Mirandy. Vzápětí sice v další šanci vychytal Coutinha skvělým zákrokem gólman Akinfejev, jenže pak fauloval Golovin ve vápně Paulinha a nařízenou penaltu proměnil právě Coutinho.

V 66. minutě zůstal na malém vápně nehlídaný Paulinho, jehož našel centrem William a brazilský záložník hlavou s přehledem korunoval vítězství hostů.

Austrálie v Norsku prokazovala, že ji vedou nizozemští trenéři Bert van Marwijk a Mark van Bommel: snažila se hodně kombinovat a držela míč 57 procent času. Efektivnější ale bylo Norsko, které soupeře přestřílelo a z šesti střel na branku vytěžilo čtyři góly.

Hosté vedli po gólu Irvinea hlavou po rohovém kopu, ale pak začal řádit norský útočník Kamara, který hraje v MLS za Los Angeles Galaxy a který dal dosud jediný gól za národní tým v lednu 2014. Nyní po čtyřech letech zazářil hattrickem.

Jak na rychlou a jednoduchou večeři s rýží?

Díky své všestrannosti se rýže LAGRIS už dlouho stávají nedílnou součástí mnoha pokrmů z celého světa. Bez ohledu na to, zda se používají k...