Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Slováci prohráli s Kanadou. Znovu proti favoritovi odpadli až v závěru

21:55
MINSK - Hokejisté Slovenska předvedli po prohře v prodloužení s Českem další sympatický výkon, ale Kanadě nakonec podlehli 1:4. O výhře rozhodli Kanaďané třemi góly ve třetí třetině. Slováci sice vedli, ale ještě ve druhé části náskok ztratili a v závěrečné dvacetiminutovce duel ztratili. Dvěma góly se na výhře Kanady podílel útočník Joel Ward.

Potyčka mezi Slováky a Kanaďany foto: ČTK

Oba týmy nastoupily k druhému zápasu na turnaji hned v druhém dnu šampionátu. A Slováci po vyrovnaném souboji s Čechy sehráli dobrý duel i s Kanadou.

Kouč Vůjtek opět vsadil na brankáře Laca, který podal stejně jako v pátek spolehlivý výkon. Už ve 3. minutě zlikvidoval velkou šanci Huberdeaua, jeho protějšek Scrivens si vzápětí poradil s příležitostí Šatana.

Kanada měl v první třetině třikrát výhodu přesilové hry, i přes řadu šancí to ale zámořským hráčům k vedoucí brance nepomohlo. Ve druhé části si početní výhody zahráli Slováci a třetí faul soupeře potrestali.

V 33. minutě otevřel skóre Sloboda, který se i díky dobrému clonění Šatana před brankou prosadil střelou od modré čáry. Kanaďanům se ale podařilo vyrovnat z podobné situace. Garrisonovu střelu od modré lehce tečoval Ward.

Ve 45. minutě nejprve zámořští hráči trefili zásluhou Monahana tyč, o dvě minuty později se již dostali do vedení. I díky špatnému střídání překonal Laca Hodgson. Slováci se snažili vyrovnat, v závěru ale dvakrát inkasovali a připsali si druhou porážku na turnaji.

Mistrovství světa v hokeji v Minsku:

Skupina A:

• Kanada - Slovensko 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)
    Branky a nahrávky: 38. Ward (Garrison), 48. Hodgson (Garrison, Kadri), 58. Bieksa (Turris), 59. Ward (Burrows, Myers) - 33. Sloboda (Miklík). Rozhodčí: Nord (Švéd.), Olenin (Rus.) - Puolakka, Suominen (oba Fin.) Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Diváci: 6200.

Skupina B:

• USA - Švýcarsko 3:2 (0:0, 1:2, 2:0)
    Branky a nahrávky: 27. Mueller (Stapleton, Petry), 42. Smith (Nelson, Johnson), 54. Johnson (Jones) - 22. Hollenstein (Fiala), 30. Brunner (Romy). Rozhodčí: Rönn (Fin.), Gofman - Raming (oba Rus.), Carlson (Kan.). Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. Diváci: 11.000.

Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na běžné, obecně neškodné látky v okolním prostředí. Taková látka, která vyvolává alergickou...