Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Kanada slaví potřetí v řadě triumf na Spengler Cupu. Ve finále porazila Švýcarsko

14:41
DAVOS - Hokejisté Kanady vyhráli potřetí za sebou Spenglerův pohár a celkovým patnáctým triumfem se v historické tabulce dotáhli na pořádající Davos. „Javorové listy“ v nedělnísp finále 91. ročníku turnaje zdolaly 3:0 reprezentaci domácího Švýcarska.

Kanadští hokejisté slaví triumf na Spengler Cupu. foto: APČTK

Pro oba týmy byl Spenglerův pohár posledním vystoupením před nominací na olympijské hry v Pchjongčchangu, kterých se nezúčastní hráči NHL. Kanada letos v Davosu porazila ve skupině i sobotním semifinále Hradec Králové a má na Spengler Cupu bilanci dvanáct výher z posledních třinácti zápasů.

Hradec si finále Spengler Cupu nezahraje. I podruhé podlehl Kanadě

Po bezbrankové první třetině se o branky vítězů postarali ve 28. minutě Zach Boychuk ze Slovanu Bratislava, o čtyři minuty později kapitán Maxim Noreau z Bernu a v 53. minutě další švýcarský krajánek David McIntyre z Zugu. Čisté konto vychytal David Poulin, jenž hájí branku Medveščaku Záhřeb v EBEL.

Kanada - Švýcarsko 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Branky: 28. Boychuk, 32. Noreau, 53. McIntyre.