Kämpf a Šimek po dlouhé době skórovali v NHL, Pastrňák si připsal asistenci

Radim Šimek (vlevo) zpečetil vítězství hokejistů San Jose 5:2 nad Torontem. foto: ČTK

NEW YORK - David Kämpf skóroval v NHL po měsíci a půl a osmým gólem sezony pomohl Chicagu k výhře 6:2 nad Anaheimem. Radim Šimek čekal od začátku listopadu na druhou trefu sezony, kterou zpečetil vítězství hokejistů San Jose 5:2 nad Torontem. David Pastrňák si připsal asistenci u výhry Bostonu 2:1 na ledě Tampy Bay, ale v čele tabulky střelců má už pouze jednogólový náskok před Austonem Matthewsem.
  7:45

Kämpf stanovil konečnou podobu výsledku v 56. minutě z jednoduché pozice. Český hráč poděkoval za gól Matthewu Highmoreovi, který mu ideálně přihrál před odkrytou branku. Chicago získalo klíčový náskok v rozmezí 36. a 39. minuty, kdy odskočilo třemi trefami na 5:1. V dresu vítězů vyšel naprázdno Dominik Kubalík, který v předchozích čtyřech zápasech bodoval.

Toronto ve druhé třetině dvakrát vyrovnalo, v prvním případě díky Matthewsovi, který dal 46. gól sezony. Závěrečnou část ale ovládlo San Jose. Během padesáti sekund udeřili Stefan Noesen s Evanderem Kanem a poslední slovo měl Šimek. Český obránce zachytil v závěrečné minutě soupeřovu nepřesnou přihrávku a od červené čáry poslal puk do prázdné branky.

Pastrňák si 45. přihrávkou sezony vyrovnal dva roky staré maximum v počtu asistencí. Havířovský rodák se zapsal do statistik v závěru úvodní třetiny u první branky zápasu, při níž se střela Toreyho Kruga odrazila od brusle Brada Marchanda do branky. V polovině utkání zvýšil Jake DeBrusk a Tampa v dalším průběhu už jen snížila. Útočník Bostonu Ondřej Kaše nebodoval ani ve třetím utkání od výměny z Anaheimu.