Kadlec v bundeslize poprvé skóroval, vyhrál ale Dortmund

19:34aktualizováno  19:42
BERLÍN - Český útočník Václav Kadlec vstřelil svůj první bundesligový gól hned ve druhém utkání za Frankfurt. Eintracht však s finalistou minulého ročníku Ligy mistrů a vicemistrem Dortmundem prohrál 1:2. Stuttgart poprvé v sezoně bodoval a drtivým vítězstvím 6:2 nad Hoffenheimem odvrátil hrozbu nejhoršího startu do bundesligy v klubové historii.

Kadlec skóruje proti Dortmundu. foto: ČTK

Bývalý útočník Sparty Kadlec se proti favoritovi dostal do několika slibných šancí už v úvodu. V té největší ve 20. minutě využil neodpískaného ofsajdu a postupoval sám na brankáře, Roman Weidenfeller se ale střelou mezi nohy zaskočit nenechal.

Gól vstřelil Kadlec ve 36. minutě, kdy krásný centr Inuiho poslal do tyče Aigner a český reprezentant odražený míč z první napálil do sítě. Navázal na vydařený výkon ze svého debutu, ve kterém se podílel asistencí na výhře 2:0 nad Braunschweigem.

4. kolo

• Stuttgart - Hoffenheim 6:2 (19., 47. a 63. Ibiševič, 28. a 55. Maxim, 12. Rüdiger - 26. Volland, 87. Firmino)
  • Eintracht Frankfurt - Dortmund 1:2 (36. Kadlec - 10. a 56. Mchitarjan).

Kadlec vyrovnal na 1:1, protože Borussia vedla od desáté minuty, kdy se trefil arménský záložník Henrik Mchitarjan. Letní posila ze Šachtaru Doněck po poločase i rozhodla, když si seběhla od postranní čáry a poslala míč nechytatelně k tyči. Dortmund zůstává stoprocentní po čtyřech zápasech a vylepšil klubový rekord. Tabulku vede o dva body před Bayernem.

Stuttgart se ujal vedení díky rychle rozehranému přímému kopu, po kterém se trefil ve 12. minutě Antonio Rüdinger. Za sedm minut přidal druhý gól po rohu Vedad Ibiševič a na snížení Kevina Vollanda na 1:2 zareagoval bleskově Alexandru Maxim.

I druhá půle skončila 3:1. Podruhé se trefil Maxim, Ibiševič dosáhl dokonce na hattrick a v závěru už jen snížil Roberto Firmino. V prvním ligovém zápase na lavičce VfB se tak dočkal drtivé výhry Thomas Schneider, který tým převzal v pondělí po odvolání Bruna Labbadii.

Duely Hoffenheimu jsou zatím v bundeslize nejbohatší na góly. Na jeho skóre 12:12 se kromě dnešního výsledku podílejí ještě remízy 2:2 s Norimberkem, 3:3 s Freiburgem a výhra 5:1 nad Hamburkem.