12. července 2011 16:09 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Kaberle s Krejčím budou v Česku slavit Stanley Cup společně

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
David Krejčí se raduje se Stanley Cupem | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy David Krejčí se raduje se Stanley Cupem | foto: ČTK

PRAHA Čeští hokejisté Tomáš Kaberle a David Krejčí, kteří se letos s týmem Bostonu zapsali v NHL mezi vítěze Stanleyova poháru, chtějí při zapůjčení slavné trofeje slavit její zisk společně. Stanley Cup má do České republiky dorazit 20. července ráno, přičemž nejprve ho fanouškům bude ukazovat Kaberle, druhý den pak Krejčí.

Poté co dorazí vytoužená trofej, odveze si ji elitní bek do míst, kde přebývá mimo sezonu. "Pohár by měl dorazit něco po deváté hodině, z letiště pojedeme do Velké Dobré, kde zavítáme na obecní úřad," řekl ČTK Kaberleho otec František. "Vše by mělo platit podle původní domluvy, tedy, že v Kladně bude i David a ve Šternberku s ním zase Tomáš," potvrdil František Kaberle starší.

Po zastávce ve Velké Dobré by se měl Stanley Cup následně přesunout do Kladna, nikoliv ale na Sletiště, kde ho fanouškům ukazoval před pěti lety Tomášův starší bratr František po vítězství s Carolinou, ale do Zámecké zahrady. Tam by měl být k vidění od 16 do 18 hodin.

Tomáš Kaberle se Stanley Cupem.

"Tentokrát jsme vybrali Zámeckou zahradu hlavně proto, že už je tam postavené pódium, které bychom museli na Sletišti stavět," vysvětlil radní pro sport Otakar Černý na webu kladenského klubu.

Večer po soukromé oslavě už se bude Stanley Cup stěhovat do Šternberka, rodiště nejproduktivnějšího hráče letošních bojů play off Krejčího. "Od tří hodin odpoledne se připravuje dvouhodinový program na náměstí, pak bude následovat privátní párty a poté už pohár poputuje k Chárovi na Slovensko," popsal Krejčího hráčský zástupce František Tausch.

Stanleyův pohár do České republiky zavítá po dvou letech, naposledy slavnou trofej přivezli osobní strážci za Petrem Sýkorou, který se v roce 2009 radoval z výhry v play off v dresu Pittsuburghu. Před rokem vyhrálo Stanleyův pohár Chicago, v jehož kádru nebyl žádný český hráč.

ČTK, Lidovky.cz
  • 0Diskuse