Kaberle dvěma góly zajistil Pardubicích vítězství nad Budějovicemi

21:49
PARDUBICE - Hokejisté Pardubic porazili v 19. kole extraligy České Budějovice 3:0 a po předchozí sérii pěti domácích porážek vyhrál úřadující mistr před vlastním publikem potřetí v řadě. Dvěma góly se na vítězství Eatonu podílel obránce František Kaberle, gólman Adam Svoboda udržel poprvé v sezoně čisté konto. Mountfield naopak potřetí za sebou vyšel venku bodově naprázdno.

Pardubice - HC Mountfield (hrdina Svoboda). foto: ČTK

V úvodu se hrálo bez velkých šancí, ale gólmani Svoboda ani Kovář si nemohli stěžovat na nedostatek práce, protože čelili několika střeleckým pokusům. V třetí minutě si po jedné z nich u pardubické branky raději sudí Hribik s Jeřábkem prověřili u videorozhodčího, zda puk nepřešel brankovou čáru.

19. KOLO HOKEJOVÉ EXTRALIGY

HC Eaton Pardubice - HC Mountfield České Budějovice 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 12. Buchtele (Nakládal, Radil), 15. Kaberle (Kolář I, Koukal), 36. Kaberle (Kolář I, Koukal). Rozhodčí: Hribik, Jeřábek - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:0. Diváci: 8045.

Pardubice: A. Svoboda - Nakládal, Kaberle, Píša, Kočí, Jillson, Kolář II, Mezei - Kolář I, Koukal, Rákos - Bartek, Zohorna, Pivko - Pineault, Špirko, Somík - Kousal, Radil, Buchtele. Trenéři: Jandač a Votruba.

Č. Budějovice: Jakub Kovář - Snopek, Vydarený, Ptáček, Jank, Novák, Šulc, Tůma - Šimánek, Mikeska, R. Pšurný - Gulaš, Langhammer, L. Květoň - Martynek, Kašpařík, Pletka - Kuchejda, Mertl, Podlešák. Trenéři: F. Výborný a Kupka.

Domácí se ubránili při Špirkově vyloučení a ve 12. minutě otevřeli skóre, když Nakládal našel zpoza branky volného Buchteleho, který překonal Kováře. Potom neprostřelil z nadějné pozice klubko bránících hráčů hostující Pletka, vzápětí šel pykat a Eaton v přesilovce zvýšil náskok. V 15. minutě po přihrávce útočníka Koláře z mezikruží zamířil přesně do levého horního rohu Kovářovy branky Kaberle.

Ani v druhé třetině se diváci velkého počtu šancí nedočkali. Jihočeši se ubránili při Snopkově trestu, pak šel pykat na dvě plus dvě minuty za vysokou hůl domácí Pivko, ale po minutě přerušil početní převahu hostů faulem Roman Pšurný a po Tůmově nedovoleném zákroku dokonce hráli rázem v početní převaze domácí.

Zkorigovat stav se snažil v polovině utkání chytře zpoza branky Mertl, ale na Svobodu nevyzrál. Pardubice pojistily náskok v 36. minutě, kdy napřáhl od modré čáry Kaberle a připsal si druhou trefu v utkání. Zvýšit náskok mohl Bartek a pak se domácí zlobili na čárového sudího Podrazila, že přerušil hru pro ofsajd v době, kdy se řítili dva jejich hráči sami na Kováře.

Na začátku závěrečného dějství se hosté neprosadili při vyloučení Kočího a Východočeši si hlídali bezpečný náskok. Mohl jej navýšit v 45. minutě při sólovém úniku Pineault, ale neuspěl. Skóre se už nezměnilo ani při 55 vteřin trvající přesilovce Pardubic pěti proti třem.

Jihočeši, kteří se v případě vítězství mohli posunut minimálně do pátku do čela tabulky, nesebrali Svobodovi čisté konto ani v závěru při Rákosově trestu. Osmnáct sekund před koncem se ještě poprali domácí Nakládal a hostující Roman Pšurný.