24. dubna 2007 13:48 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

K postupujícím v NHL se přidal Vancouver

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce

NEW YORK Jako poslední postoupili hokejisté Vancouveru do dalšího kola play off NHL. Kanadský tým porazil v sedmém utkání série prvního kola Dallas 4:1.

Pondělní poslední zápas prvního kola přitom začali lépe Stars a skóre otevřel Joel Lundqvist. Pak se ale postupně trefili domácí Henrik Sedin a Trevor Linden, konečnou podobu výsledku v závěru stanovili střelami do prázdné branky Taylor Pyatt a Bryan Smolinski.

Texaskému celku se nepovedlo dokonat obrat, ačkoliv si poté, co prohrávali již 1:3 na zápasy, vynutili sedmý duel. Na tom měl výrazný podíl především jejich brankář Marty Turco, který v předchozích dvou zápasech udržel čisté konto. Henrik Sedin jej v pondělí překonal po dlouhých 165 minutách a 45 sekundách. I v pondělí Turco předvedl několik fantastických zákroků, na další úspěch to ale nestačilo.

Kanadský klub tak narazí v semifinále Západní konference na Anaheim, druhou dvojici tvoří Detroit a San Jose, v semifinále Východní konference se utkají Buffalo s
New York Rangers a New Jersey s Ottawou. Ve středu začnou série v Buffalu a
Anaheimu.

Lidovky.cz
Facebook OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče
Facebook OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na nezapomenutelný rodinný výlet, zabavit děti a neunavit rodiče. Jaké jsou naše tipy na výlety po Čechách?

Najdete na Lidovky.cz