Juventus vyhrál díky dvěma brankám Ronalda, Barák se uvedl v Lecce gólem

Antonín Barák v dresu Lecce. foto: Reuters

Řím - Fotbalisté Juventusu zdolali v italské lize Fiorentinu 3:0 a týden po porážce v Neapoli (1:2) se vrátili na vítěznou vlnu. O dva góly se postaral z penalt nejlepší střelec turínského klubu v sezoně Cristiano Ronaldo. Při debutu za Lecce se brankou uvedl český záložník Antonín Barák a jeho nový tým porazil FC Turín 4:0.
  20:31aktualizováno  23:01

Ronaldo proměnil první penaltu ve 40. minutě, kdy potrestal ruku Germana Pezzelly. Portugalský útočník se stal druhým hráčem Juventusu, který v lize vstřelil gól v devíti utkáních po sobě. Před ním se to povedlo jen Davidu Trézéguetovi v roce 2005.

Deset minut před koncem zápasu Ronaldo nezaváhal ani po faulu na Rodriga Bentancura a dal 19. gól v sezoně. Za Juventus, kde působí druhou sezonu, dal už rovných 50 branek. Výhru ligového lídra zpečetil nizozemský stoper Matthijs De Ligt v nastavení hlavičkou po rohovém kopu.

Cristiano Ronaldo proměnil dvě penalty v zápase proti Fiorentině.

Barák se trefil při prvním startu za sestupem ohrožené Lecce, kam odešel na hostování z Udine. Dvanáctinásobný reprezentant si ve vápně našel odražený míč a střelou pod břevno zvýšil v 19. minutě na 2:0. Domácí už nezaváhali a mají teď na sestupové pozice tříbodový náskok.

Lazio se díky vysoké výhře 5:1 nad Spalem dostalo minimálně do večera na druhé místo před Inter Milán. Už po třech minutách skóroval nejlepší střelec Serie A Ciro Immobile, na něj o necelou čtvrthodinu později navázal Felipe Caicedo. Oba útočníci domácích se do přestávky trefili ještě jednou. Immobile má na kontě z 21 zápasů 25 gólů, o šest víc než druhý Ronaldo.

Bergamo využilo sobotní zaváhání AS Řím a po remíze 2:2 s Janovem se dostalo o skóre na čtvrtou příčku. Všechny góly padly v první půli. V dresu domácí Atalanty se prosadili Rafael Toloi a Josip Iličič, Janovu dopomohly k bodům branky Domenica Criscita z penalty a Antonia Sanabrii. Výsledek už poté neovlivnilo vyloučení Valona Behramiho v 83. minutě.

AC Milán bez nemocného Zlatana Ibrahimovice nenavázal na sérii tří ligových výher a remizoval 1:1 s Veronou. Hosté šli do vedení díky Davidemu Faraonimu, za AC vyrovnal Hakan Calhanoglu. Verona dohrávala od 68. minutě bez vyloučeného Sofyana Amrabata, přesto vyrovnaný stav udržela. V milánském dresu debutoval v nastavení osmnáctiletý Daniel Maldini, pokračovatel slavného fotbalového rodu. Jeho otec Paolo odehrál za AC rekordních 647 ligových zápasů a děda Cesare 347 utkání.