Juventus porazil AC Milán a Del Piero se stal nejlepším klubovým střelcem

23:10
ŘÍM - Fotbalisté Juventusu Turín porazili ve šlágru 9. kola italské ligy AC Milán 2:1. Ten v domácí soutěži přerušil čtyřzápasovou vítěznou sérii a na svém hřišti poprvé v sezoně prohrál. Vítěznou branku vstřelil brzy šestatřicetiletý útočník Juventusu Alessandro Del Piero, který se tak stal nejlepším ligovým střelcem v historii klubu a 179. zásahem překonal legendu padesátých let Giampiera Bonipertiho.

Del Piero. foto: ČTK

Skóre na San Siru otevřel ve 24. minutě útočník Fabio Quagliarella, v 65. minutě Del Piero zdvojnásobil vedení "Staré dámy", které znovu chyběl zraněný krajní bek Zdeněk Grygera. Domácí sice osm minut před koncem snížili zásluhou švédského forvarda Zlatana Ibrahimovice, ale na body už nedosáhli.

V prvním dnešním utkání vyhrálo AS Řím nad Lecce 2:0 a udrželo si domácí ligovou neporazitelnost. Tým z hlavního města díky brankám Nicoláse Burdissa a Mirka Vučiniče z druhého poločasu zvítězil v Serii A podruhé z posledních tří utkání a možná zažehnal krizi z úvodu sezony.

Radost z výhry však kazí domácím vyloučení kapitána Franceska Tottiho, který v závěru utkání dostal společně s Rubénem Oliverou červenou kartu za vzájemný konflikt a příští týden přijde o římské derby s Laziem.

Serie A - 9. kolo

AS Řím - Lecce 2:0 (62. N. Burdisso, 76. Vučinič), AC Milán - Juventus Turín 1:2 (82. Ibrahimovic - 24. Quagliarella, 65. Del Piero).