Juventus po pěti zápasech prohrál, římské derby nemělo vítěze

Senad Lulič v souboji s Davide Santonem z AS Řím. foto: ČTK

Řím - Fotbalisté Juventusu neprotáhli sérii pěti vítězství, v 21. kole italské ligy podlehli v Neapoli 1:2. Derby mezi AS Řím a Laziem skončilo nerozhodně 1:1. Stejným výsledkem dopadl i zápas Interu Milán, který remizoval ve třetím ligovém utkání za sebou, s Cagliari. Bod získala také Sampdoria po remíze 0:0 se Sassuolem. Jakub Jankto zůstal na lavičce Sampdorie jako nevyužitý náhradník stejně jako Antonín Barák, který sledoval porážku svého Udine na hřišti Parmy 0:2.
  21:29aktualizováno  23:15

Neapol se ve vyrovnaném utkání ujala vedení po čtvrthodině druhé půle, z dorážky se prosadil Piotr Zielinski. Druhou branku přidal v 86. minutě kapitán domácího týmu Lorenzo Insigne. Juventusu se v závěru podařilo už pouze snížit, když si na 35 metrů dlouhý pas naběhl Cristiano Ronaldo a trefil se v tomto ročníku Serie A posedmnácté. Neapol zvítězila poprvé po třech ligových porážkách.

Skóre římského derby otevřel bosenský útočník a nejlepší střelec AS Edin Džeko. Ten si v 26. minutě naběhl na centr za obranu a předskočil vyběhnuvšího brankáře Lazia Thomase Strakoshu. Vyrovnání přišlo o osm minut později, chybu domácího gólmana Paua Lópeze na brankové čáře potrestal Francesco Acerbi. Zápas tak skončil stejným výsledkem jako první vzájemné střetnutí v této sezoně na hřišti Lazia.

Inter nedokázal udržet domácí vedení s Cagliari, které čeká na výhru od 5. prosince. Na milánském stadionu viděli diváci úvodní branku v 29. minutě. Centr debutanta v dresu Interu Ashleyho Younga, který do Itálie přestoupil minulý týden z Manchesteru United, poslal hlavičkou z malého vápna do sítě Lautaro Martínez. Po změně stran se ale tečovanou střelou ze zhruba 25 metrů prosadil belgický záložník Radja Nainggolan, který v Cagliari hostuje právě z Interu.

Martínez, jenž má v ročníku na kontě 11 ligových gólů, byl v závěru nastaveného času po dvou žlutých kartách v rychlém sledu za nesportovní chování vyloučen. Argentinský útočník nejprve po pádu fauloval kolem běžícího soupeře, druhý trest obdržel po protestech u rozhodčího. Inter ztrácí na vedoucí Juventus tři body.

Sampdoria hrála se Sassuolem bez branek, přestože měla od 26. minuty početní výhodu po vyloučení Federica Pelusa za držení. Jankto, který byl v týdnu nemocný, utkání sledoval z lavičky náhradníků.

V Parmě otevřel v 19. minutě skóre Riccardo Gagliolo, který z úhlu vypálil pod břevno. O čtvrt hodiny později zpoza vápna podstřelil brankáře Dejan Kulusevski.