Juventus nakročil do finále Ligy mistrů. Monako potopil Higuain

22:41
Monako - Fotbalisté Juventusu Turín v úvodním semifinále Ligy mistrů zvítězili v Monaku 2:0 a jsou blízko tomu, aby po dvou letech postoupili do finále. Oba góly vstřelil Gonzalo Higuaín po asistencích Daniho Alvese. Odveta v Itálii se bude hrát příští úterý.

Gonzalo Higuain foto: ČTK

Gonzalo Higuain

Italští šampioni v elitní soutěži udrželi neporazitelnost a prodloužili sérii bez inkasované branky na 621 minut. Monako poprvé v tomto ročníku LM na svém stadionu prohrálo a neskórovalo.

Na domácím týmu zpočátku ani nebylo znát, že hraje semifinále poprvé od roku 2004. Do prvních větších šancí se mezi 13. a 16. minutou dostal osmnáctiletý talent Mbappé, ale v obou případech ho vychytal pozorný Buffon. Devětatřicetiletý brankář si poté poradil i s hlavičkou Falcaa.

Juventus přečkal nápor domácích a ve 29. minutě se z protiútoku ujal vedení. Alves patičkou našel Higuaína, který tvrdou ranou překonal gólmana Subašiče. Argentinský kanonýr dal ve svém 25. zápase vyřazovací fáze LM teprve třetí gól.

I do druhé půle vstoupil aktivněji lídr francouzské ligy, nadějnou možnost však nevyužil Falcao a opět nechal jen vyniknout veterána Buffona. Jinak hráči „Staré dámy“ dobře bránili a v 59. minutě navíc proměnili další brejk. Alves nacentroval do šestnáctky a Higuaín ve skluzu přesně zakončil.

Domácí se v závěru nedočkali ani kontaktního gólu, protože hlavičku náhradníka Germaina v poslední minutě vytáhl nad břevno bezchybný Buffon. Monako tak v probíhající sezoně vyšlo z 58 soutěžních duelů teprve počtvrté střelecky naprázdno a v odvetě ho čeká mimořádně těžká práce.

Úvodní semifinále Ligy mistrů

AS Monako - Juventus Turín 0:2 (0:1)

Branky: 29. a 59. Higuaín. Rozhodčí: Mateu Lahoz - Cebrián, Rodriguez (všichni Šp.). ŽK: Fabinho - Bonucci, Marchisio, Chiellini. Diváci: 16.762.

Monako: Subašič - Dirar, Glik, Jemerson, Sidibé - Silva (83. Touré), Fabinho, Bakayoko (66. Moutinho), Lemar (67. Germain) - Falcao, Mbappé. Trenér: Jardim.

Juventus: Buffon - Barzagli, Bonucci, Chiellini, Alex Sandro - Pjanič (89. Lemina), Marchisio (81. Rincón) - Dani Alves, Dybala, Mandžukič - Higuaín (77. Cuadrado). Trenér: Allegri.