Juventus i Neapol vyhrály a stíhají v italské lize suverénní AS Řím

20:16aktualizováno  22:56
ŘÍM - Fotbalisté Juventusu po osmi letech vyhráli na hřišti Parmy a zvítězili v devátém z dosavadních jedenácti utkání v italské lize. Po triumfu 1:0 jsou v tabulce třetí a ztrácejí dva body na první AS Řím, stejně je na tom po výhře 2:1 nad Catanií i druhá Neapol. Dál se trápí obhájce třetí příčky AC Milán, který podlehl doma Fiorentině 0:2 a prohrál už popáté v sezoně.

Radost fotbalistů Juventusu foto: Reuters

Italská fotbalová liga - 11. kolo

Parma - Juventus Turín 0:1 (77. Pogba)

AC Milán - Fiorentina 0:2 (27. Vargas, 73. Valero)

Neapol - Catania 2:1 (15. Callejón, 20. Hamšík - 25. Castro)

Juventus naposledy v Parmě vyhrál v září 2005 a dnes se mu dlouho nedařilo překonat pevnou obranu domácích. Ti na svém stadionu zatím prohráli jen se suverénním AS, ale současně dosud jako jediní lídrovi tabulky vstřelili gól. "Stará dáma" se rozhodujícího gólu dočkala v 77. minutě, kdy po necelé minutě na hřišti nastřelil střídající Fabio Quagliarella břevno a z dorážky mířil přesně Paul Pogba. Antonio Conte tak mohl ve svém stém utkání v roli trenéra v Serii A slavit vítězství.

Neapol zůstala o skóre před Juventusem díky triumfu 2:1 nad Catanií. Proti sicilskému celku, za který nenastoupil český záložník Jaroslav Plašil, se dostala do vedení 2:0 díky gólům Josého Callejóna a Marka Hamšíka z 15. a 20. minuty. Za dalších pět minut sice snížil Lucas Castro, další gól ale už nepadl. AC Milán pokračuje v nevýrazných výkonech, s rozjetou Fiorentinou prohrál doma 0:2 a na první místo ztrácí po jedenácti kolech propastných osmnáct bodů. O výhře florentského celku, který se posunul na čtvrté místo, rozhodli Juan Manuel Vargas a Borja Valero.