26. července 2010 21:16 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Jste pokrytci, vzkázal prezident stáje Ferrari kritikům

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Formule 1 (Felipe Massa, Fernando Alonso) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Formule 1 (Felipe Massa, Fernando Alonso) | foto: Reuters

LONDÝN Prezident stáje formule 1 Ferrari Luca di Montezemolo označil kritiky italského týmu za pokrytce. Podle něj existuje takzvaná týmová režie navzdory všem zákazům v šampionátu odjakživa.

Prezident stáje formule 1 Ferrari Luca di Montezemolo označil kritiky italského týmu za pokrytce. Podle něj existuje takzvaná týmová režie navzdory všem zákazům v šampionátu odjakživa.

Italská stáj se stala terčem kritiky po nedělní Velké ceně Německa. Felipe Massa jel od prvního kola v čele, ale ve 47. okruhu dostal přes rádio informaci, že druhý Fernando Alonso je rychlejší. Brazilský pilot o dvě kola později zpomalil a pustil týmového kolegu před sebe.
Formule 1 (zleva: Felipe Massa, Fernando Alonso, Sebastian Vettel )

"Kritika mě nezajímá. Zopakuji jen to, co tvrdím pořád," citovala Di Montezemola agentura Reuters. "Každý z našich jezdců to ví a musí se s tím smířit: Zájem týmu je před zájmem jedince," dodal.

"Tyhle věci se ve formuli děly už za dob Tazia Nuvolariho a jako sportovní ředitel jsem to sám zažil nejen v dobách Nikiho Laudy," přidal Di Montezemolo. "Takže dost bylo pokrytectví. Samozřejmě ale chápu, že někteří lidé by byli rádi, kdyby si naši jezdci šli po krku," dodal.

Ferrari dostalo od komisařů závodu pokutu 100.000 dolarů (1,94 milionu korun). O dalších případných sankcích bude rozhodovat vedení FIA.
Formule 1.

Výsledky však zůstaly beze změn a Alonso na pátém místě průběžného pořadí ztrácí osm závodů před koncem seriálu na vedoucího Lewise Hamiltona z McLarenu 34 bodů. Massa, který mohl zvítězit téměř přesně po roce od vážného zranění hlavy, je o 38 bodů za Alonsem osmý.

ČTK
Najdete na Lidovky.cz