6. ledna 2011 20:32 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

'Jsi srab,' vzkázal drzý Haye Kličkovi. Ten se opět domluvil s Chisorou

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Vladimir Kličko (vlevo) a Derek Chisora na tiskové konferenci | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vladimir Kličko (vlevo) a Derek Chisora na tiskové konferenci | foto: Reuters

PRAHA Jejich jednání už téměř dva roky provází skepse. A právem: dlouho očekávaný duel mezi boxerskými šampiony Vladimirem Kličkem a Davidem Hayem se i přes neutuchající spekulace stále nedaří uskutečnit. Nyní je jasné, že si fanoušci na svátek rohovnického sportu budou muset ještě chvíli počkat. Zkušený Ukrajinec si sice domluvil střetnutí s Britem, jenže až tím druhým...

... S Dereckem Chisorou, jemuž se měl postavit už v prosinci, ale pro svalové zranění tak nemohl učinit. Média se proto okamžitě začala předhánět v tom, kdo přinese zaručenější informaci, že následujícím soupeřem obrovitého Ukrajince bude právě David Haye. 

Nepřehlédněte

"Čekali jsme problémy. Vladimir vždycky vytváří překážky," pronesl muž s přezdívkou "Hayemaker" chvíli po oficiálním oznámení zápasu Kličko - Chisora. "Je to zbabělec. vytváří si únikovou cestu, aby se bitvě vyhnul," pokračoval Angličan.

Na jejich měření sil už jednou málem došlo. V létě 2009 ho ale několik dní před prvním úderem Haye odřekl kvůli nespecifikovanému zranění zad.

Třicetiletý Brit předtím Vladimira Klička (i bratra Vitalije, taktéž mistra světa těžké váhy - pozn. red.) dlouho provokoval: na tiskovou konferenci se dostavil v tričku, na kterém byl vyobrazen, jak drží v ruce hlavy obou hvězdných bojovníků. Nevybíravým způsobem je urážel a sliboval jim konec kariéry. Místo s Vladimirem nebo Vitalijem se ale nakonec utkal s jiným šampionem: o mistrovský titul v taktické bitvě okradl Rusa Nikolaje Valujevova. Pak se na dlouhé měsíce odmlčel a na výzvy ukrajinských sourozenců neslyšel.

Na jaře však porazil Johna Ruize, nedávno i Audley Harrisona a prohlásil, že je na duo vládců těžké váhy připraven. I manažeři o případných duelech začali jednat. "Chtěl jsem se s Vladimirem utkat už teď v květnu nebo v červnu, jenže on mi nabízel jiné termíny," prozradil Haye. Vladimir Kličko se navíc mezitím možná trochu překvapivě dohodl s Dereckem Chisorou na 30. duben.

"My dva jsme se tak domluvili až na 2. července, ovšem moc uskutečnění utkání nevěřím," naznačil další problémy Haye. "Kličko sice prohlásil, že se střetne se mnou i s Chisorou, ale co můžete očekávat od boxera, který měl v roce 2009 jen jeden ostrý zápas a loni pouhé dva. A teď chce během devíti měsíců do ringu dvakrát? Je směšný," kritizovala svého rivala britská jednička.

Haye si hledá náhradního soupeře
David Haye nedávno přislíbil, že po budoucích vítězstvích nad Vladimirem a Vitalijem ukončí kariéru, a i proto, podle svých slov, až tolik nelpí na podmínkách: "Původně jsme požadovali úplně stejné, nakonec jsme souhlasili se vším, co Vladimir chtěl. Jinak by zase vycouval." Střetnutí by se mělo konat v "Kličkově" Německu. "Právě kvůli prostorům mu nevyhovoval květen nebo červen. V Německu totiž nejsou volné. Nabízeli jsme mu proto Anglii, ale na ni nepřistoupil," pokračoval Haye 

"Zápas se mnou je lukrativnější než s Chisorou, smysluplnější a zároveň pro něj mnohem riskantnější," tvrdí sebevědomě třicetiletý šampión organizace WBA. "Nyní mi nezbývá nic jiného než si najít náhradního soupeře," litoval Haye. A fanoušci boxu si budou muset najít jinou zábavu, neboť duelu desetiletí se v nejbližší době nedočkají.

  • 0Diskuse