12. září 2017 12:30 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Jsem zase v Česku za hvězdu. Na kurtu jsem prostě zvíře, omlouvá se Strýcová

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 12Diskuse
Barbora Strýcová byla zase v ráži. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Barbora Strýcová byla zase v ráži. | foto: ČTK/AP

PLZEŇ Už zase se Barbora Strýcová ocitla v centru dění. Minulý pátek totiž v semifinále čtyřhry na US Open v českém souboji Strýcová, Lucie Šafářová vs. Lucie Hradecká, Kateřina Siniaková v klíčové hře seřvala umpirovou rozhodčí a pak i Hradeckou. Sudí si totiž nevšimla zjevné teče míčku o cop Hradecké. I když se rozhořčená reakce impulsivní Strýcové dá pochopit, nyní se za své chování omluvila.

Za stavu 5:5 ve druhém setu tak byl místo stavu 15:30 z pohledu podávající dvojice Strýcová, Šafářová na tabuli stav 0:40. Toho Hradecká se Siniakovou využily, dovedly zápas do vítězného konce a postoupily do finále.

Letní olympijské hry Rio de Janeiro 2016, 14. srpna. Dojaté české tenistky Lucie Šafářová (vlevo) a Barbora Strýcová převzaly medaile za 3. místo ve čtyřhře.
Češky slaví postup do semifinále Fed Cupu - zleva Lucie Šafářová, Barbora Strýcová a Karolína Plíšková.

„Tak to si ze mě děláte srandu, ty vole! To jsi neviděla, nebo neslyšela? Ale no tak!“ řvala Strýcová anglicky na umpirovou rozhodčí poté, co Siniaková při obranném úderu olízla míček o cop Hradecké.

Fanoušci na Strýcovou začali bučet, jednatřicetiletá česká tenistka se však hádala právem, což potvrdil i opakované záběr na velké obrazovce nad kurtem.

Proto udeřila česky na o rok starší fedcupovou spoluhráčku. „O čepici, nedělej, že nevíš, ty vole!“ řvala Strýcová na Hradeckou a pak se znovu obrátila na sudí „Jak jsi to nemohla vidět? Tohle máš vidět, je to tvoje práce!“

Nakonec si Strýcová frustraci ještě jednou vybila na Hradecké. „Lucko ale to si ze mě děláš srandu, ty vole!“

Když pak zápas skončil, Strýcová to jen tak nepřešla a při podávání rukou Hradecké vzkázala: „Fair Play jak prase, ty vole!“ A pak si ulevila stranou dalším jadrným slůvkem.

Zleva Lucie Hradecká a Kateřina Siniaková ve čtyřhře proti dvojici Anna-Lena Gröenefeldová ve finále Prague Open.

Celá záležitost pak měla dohru po zápase. „Nejvíc mě na tom mrzí, že když hrajeme proti Češkám, tak se Lucka (Hradecká) nepřizná, když ji za důležitého stavu trefí balonek. To mi přijde ubohé,“ řekla Strýcová pro Radiožurnál.

„Vždyť jsme spolu vyhrály Fed Cup. Nepřiznat takový balon, když je tam ještě ke všemu možnost opakovaného záběru, to je ubohé a nevím, jestli to má Lucka zapotřebí,“ dodala.

„To nejde necítit. Tohle se nedělá, ještě když se známe. Zklamalo mě to, protože jsem myslela, že máme trochu jiné vztahy a respekt jedna ke druhé. Musela to cítit,“ doplnila ji Šafářová.

Strýcová pak přiznala, že tento moment nejspíš o výsledku zápasu nerozhodl. „Mrzí mě to. Ale tenhle zápas to celý neovlivnilo,“ uznala Strýcová.

„Ale on je docela rozdíl mít 0:40, nebo 15:30. Za stavu 5:5, kdy nás potom brejkly a zápas doservírovaly, byl tohle fakt důležitý moment. Neříkám, že bychom zápasy vyhrály, ale druhý set se mohl vyvíjet jinak,“ smutnila Šafářová.

Lucie Šafářová v osmifinále US Open proti Američance CoCo Vandewegheové.

K celé záležitosti se vyjádřily obě hráčky i na sociálních sítích. „No comment #urvanejculik ale já fakt nic necítila!!“ vzkázala Strýcová Hradecké na Twitteru.

„Můžeš vyhrát, nebo prohrát, ale pokaždé hrát fér! Tohle jsem od kamarádky nečekala. Jsem opravdu smutná,“ přidala vzkaz Hradecké na Instagramu Šafářová s tím, že obě zanedlouho své statusy smazaly.

Sama Hradecká však uvedla, že teč míčku necítila.

„Nevím, necítila jsem, že bych dostala nástřel do hlavy, jestli mě to někde vzalo nebo ne. Necítila jsem to. Byla jsem vůbec ráda, že jsem se tomu míči vyhnula,“ řekla Hradecká Radiožurnálu.

„Když jsem viděla Katku (Siniakovou), tak jsem si říkala, že to budu mít v obličeji. Automaticky jsem se skrčila. Nemám vůbec tušení. Mám pocit, že ne,“ dodala.

Strýcová se s odstupem dvou dnů celou situaci okomentovala na Facebooku.

„Vrátila jsem se do Čech a koukám, že to je snad víc článků, než kdybychom to US Open vyhrály. To jsem zase za hvězdu, fakt,“ napsala.

„Popsaly jsme to s Luckou Šafářovou vše médiím, je z toho hodně videí, takže už jste si asi každý udělal svůj obrázek. Já jsem na kurtu zvíře, moc dobře to vím, často nadávám, ale vždycky chci hrát fér. I v těch nejvypjatějších a nejdůležitějších zápasech,“ pokračovala.

„Ještě jednou chci říci, že já i Šafi víme, že jsme si ten zápas prohrály samy. Život jde ale dál. Já jsem moc ráda zpět doma a ráda uvidím českou vlajku v grandslamovém finále. Tak pojďme se na ten svět zase chvíli usmívat,“ dodala Strýcová.

larJaroslav Šindelář
  • 12Diskuse