Jiráčkův gól je třetí nejrychlejší v historii ME

12:00
VRATISLAV - Jen dva fotbalisté stihli v historii mistrovství Evropy dát gól rychleji než Petr Jiráček v úterním zápase s Řeckem ve Vratislavi. Český záložník se podle oficiálních statistik UEFA trefil za pouhé dvě minuty a čtrnáct sekund po zahajovacím hvizdu. Rekord drží Rus Dmitrij Kiričenko, který na gól potřeboval jen jednu minutu a sedm sekund.

• Christo Stoičkov Bulharsko-Rumunsko 1996 2:27

Kiričenkovi se bleskový úder povedl na Euru 2004 a soupeřem, který se nechal zaskočit byli i tehdy Řekové. Zvláště Kostas Katsuranis musel mít v úterý déjá vu, protože byl znovu při tom. A shodný byl i další vývoj, Řekové brzy dostali druhý gól a pak už stihli jen snížit na 1:2.

Do té doby byla nejrychlejším gólem střela sovětského záložníka Sergeje Alejnikova, který v roce 1988 pokořil anglického gólmana za 2 minuty a sedm sekund. Jiráček se o třetí příčku dělí s věhlasným anglickým kanonýrem Alanem Shearerem, jemuž při gólu v semifinále Eura 96 s Německem naměřila časomíra také 2:14.