Jihlava si senzačně poradila s Mladou Boleslaví a poprvé v sezoně vyhrála

20:19
JIHLAVA - Fotbalisté Jihlavy v předehrávce 13. ligového kola doma nečekaně porazili Mladou Boleslav 2:1 a dočkali se prvního vítězství v sezoně. Předposlední Vysočina v neúplné tabulce ztrácí bod na čtrnáctý Hradec Králové, hosté po druhé prohře za sebou zůstali na druhém místě o tři body za Plzní. Už v úvodní dvacetiminutovce se prosadili domácí Michael Rabušic a za hosty Stanislav Klobása, po změně stran rozhodl Slovák Jozef Urblík.

Utkání 13. kola první fotbalové ligy mezi FC Vysočina Jihlava a FK Mladá Boleslav. Radost domácích hráčů z prvního gólu. foto: ČTK

Mladá Boleslav mohla jít do vedení už ve druhé minutě, ale Mebrahtovu střelu z hranice šestnáctky zastavila tyč. Za deset minut ze své první šance udeřili domácí. Zoubele vysunul Rabušice, který se dostal mezi stopery a zblízka přehodil padajícího brankáře Diviše.

Vysočina Jihlava - FK Mladá Boleslav 2:1 (1:1)

(13. kolo první fotbalové ligy)

Branky: 12. Rabušic, 67. Urblík - 18. Klobása. Rozhodčí: Machálek - Wilczek, Vlasjuk. ŽK: Štěpánek, Tlustý, Hanuš - Přikryl, Kúdela, Pauschek. Diváci: 2594.

Jihlava: Hanuš - Tlustý, Krejčí, Rosa, Mišůn - Štěpánek, Urblík - Batioja (90. Vaculík), Dvořák, Zoubele (82. Hronek) - Rabušic (90.+1 Ikaunieks). Trenér: Bílek.

M. Boleslav: Diviš - Pauschek (82. Takács), Kúdela, Da Silva, Fleišman - Matějovský, Mareš - Vukadinovič (73. Chramosta), Klobása, Přikryl - Mebrahtu. Trenér: Kalvoda.

Vedení ale Jihlavě vydrželo jen do 18. minuty. Hosté rozebrali obranu soupeře a Přikrylův centr zužitkoval hlavou Klobása. O chvíli později si na Matějovského centr za obranu naběhl Přikryl, ale gólmana Hanuše zblízka nepropálil.

Domácí drželi s favoritem krok a na konci první půli ho zatlačili. Zoubele se dostal k odraženému míči a vystřelil těsně vedle, Krejčí pak po rohovém kopu hlavičkoval nad břevno.

V úvodu druhého poločasu Jihlavu podruhé zachránila tyč, kterou tentokrát z úhlu trefil Přikryl. V 67. minutě Vysočina získala zpátky vedení. Urblík se dostal k odraženému míči a přízemní střelou k tyči překonal Diviše. Dvacetiletý slovenský záložník v desátém utkání v české lize zaznamenal premiérový gól.

Mladoboleslavští si v závěru ani s příchodem druhého nejlepšího střelce ligy Chramosty nevypracovali vyloženou šanci a poprvé v tomto ročníku venku prohráli.