Jestřábí oko rozhodlo v 97. minutě o remíze v milánském derby

15:00aktualizováno  17:08
MILÁN - Fotbalisté Interu Milán ztratili v italské lize v derby s AC Milán dvoubrankové vedení a remizovali 2:2. Za hosty vyrovnal v sedmé minutě nastavení Cristian Zapata. Modročerní tak počtvrté v řadě nevyhráli, AC naopak bodovalo ve čtvrtém zápase po sobě a zůstalo šesté o dva body před městským rivalem. V čele tabulky je Juventus Turín, který na hřišti Pescary vyhrál 2:0 a vede už o osm bodů před AS Řím, jenž jen remizoval 1:1 s Bergamem.

Fotbalisté AC Milán se radují z vyrovnávacího gólu Cristiana Zapaty v 97. minutě. foto: Reuters

Magnát Berlusconi prodal AC Milán za rekordních 20 miliard korun Číňanům

Hráči AC Milán vstoupili do utkání aktivněji a vypracovali si několik nadějných šancí, z nichž jedna skončila dokonce na tyči.

Inter ale postupně přebíral otěže a v 36. minutě otevřel skóre, když Gagliardini našel dlouhým pasem Candrevu a ten překonal mladého gólmana Donnarummu.

Inter dal v prvním poločase ligového derby gól poprvé od října 2012. Candreva skóroval v obou milánských střetnutích této sezony, což se naposledy v dresu Interu povedlo Militovi v ročníku 2011/12.

O osm minut později vedli domácí o dva góly. Perišič poslal míč po zemi do vápna a nehlídaný kapitán Icardi zakončil do odkryté branky. Inter pak ale polevil a hosté toho dokázali využít.

Naději vykřesal sedm minut před koncem Romagnoli a v sedmé minutě nastavení po rohovém kopu skóroval o břevno Zapata. Jeho trefu potvrdila rozhodčímu Orsatovi branková technologie.

Výsledky 32. kola:

Inter Milán - AC Milán 2:2 (36. Candreva, 44. Icardi - 83. Romagnoli, 90.+7 Zapata),
AS Řím - Bergamo 1:1 (50. Džeko - 22. Kurtič)
Cagliari - Chievo 4:0 (40. a 89. Joao Pedro, 11. Borriello, 15. Sau)
FC Janov - Lazio Řím 2:2 (10. Simeone, 78. Pandev - 45.+2 Biglia, 90.+1 Alberto)
FC Turín - Crotone 1:1 (66. Belotti z pen. - 81. Simy)
Fiorentina - Empoli 1:2 (64. Tello - 37. El Kaddúrí, 90.+2 Pasqual z pen.)
Palermo - Boloňa 0:0
Pescara - Juventus Turín 0:2 (23. a 43. Higuaín)
18:00 Sassuolo - Sampdoria Janov, 20:45 Neapol - Udine

Sudí původně nastavil pět minut, přesto se hrálo až téměř do 98. minuty. „Inter posledních 25 minut zdržoval, arbitr to zaznamenal a nastavil adekvátní čas. Čtvrtý sudí nám řekl, že místo pěti minut bude nastavení mít šest,“ řekl trenér AC Milán Vincenzo Montella pro Premium Sport.

„Zápas končí, když určí rozhodčí. Měli jsme být pozornější. Je to znepokojující, neboť je to derby a vítězství by nás v tabulce posunulo před AC Milán,“ doplnil jeho protějšek Stefano Pioli.

Juventus vedl v Pescaře od 23. minuty, když po Cuadradově přihrávce do odkryté branky zakončil Higuaín a vstřelil 200. gól v elitních evropských ligách: 107 jich dal za Real Madrid, 71 za Neapol a 22 za „Starou dámu“.

O dvacet minut později navíc načal třetí stovku zásahů. Svěřenci Zdeňka Zemana získali z posledních sedmi zápasů jen dva body a na nesestupové pozice ztrácejí po výhře Empoli 2:1 na hřišti Fiorentiny už 12 bodů.

V souboji týmů z horních pater tabulky se proti AS Řím dařilo na začátku lépe Bergamu, které od 22. minuty vedlo zásluhou Kurtiče. Krátce po změně stran ale po Salahově přihrávce skóroval Džeko a vstřelil 25. gól v sezoně.

Následně byli domácí aktivnější a několikrát nastřelili brankovou konstrukci, skóre však neotočili a neprodloužili sérii čtyř vítězství. Atalanta počtvrté za sebou bodovala.

Janov, znovu vedený koučem Ivanem Juričem, vedl od 10. minuty nad favorizovaným Laziem, když se po Palladinově centru hlavou prosadil Simeone.

AC Sparta Praha - Inter Milán (vyloučený Ranocchia).
Silvio Berlusconi, nyní již bývalý majitel AC Milán.

Římané ale ještě do přestávky vyrovnali, když v závěru poločasu dostali k dispozici pokutový kop. Biglia jej sice neproměnil, gólman Lamanna ale míč vyrazil pouze k neúspěšnému exekutorovi, který pak míč do branky dorazil.

V 78. minutě vrátil domácím vedení Pandev, jenž nejúspěšnější období kariéry prožil právě v Laziu. V nastavení ale stanovil konečný stav 2:2 střídající Alberto.

Ladislav Krejčí odehrál posledních šest minut za Boloňu v Palermu. Jeho tým pouze remizoval 0:0 a už tři zápasy nedokázal vstřelit branku. Palermo s novým koučem Diegem Bortoluzzim ztrácí na záchranu 10 bodů.