Jeslínek rozhodl o výhře Sparty

19:39
PRAHA - Fotbalová Sparta vykročila za postupem do finále Poháru ČMFS. V derby dnes vyhrála v Horních Počernicích nad druholigovými Bohemians Praha 1:0 po brance Jiřího Jeslínka ze 44. minuty. Obhájci trofeje si tak vypracovali slibný náskok pro domácí odvetu, která se bude hrát za týden na Letné. Druhé semifinále rozehrají ve čtvrtek Brno s Libercem.

Autor gólu Jiří Jeslínek (vlevo) a Pavel Horváth z pražské Sparty se radují z rozhodujícího zásahu. foto: ČTK

Dopravní kopals na východním okraji Prahy zkomplikoval cestu do Horních Počernic jak sparťanům, tak většině diváků, a tak se začalo hrát s dvanáctiminutovým zpožděním. Hned od první minuty bylo jasné, s čím chce domácí druholigový lídr Spartu zaskočit. Enormní nasazení mělo eliminovat kombinační přednosti soupeře, útočník Došek se nehnul po hřišti, aby nebyl ostře atakován.

Klíčový okamžik utkání přinesla hrubka brankáře Wintra těsně před poločasem. Po malé domů od Obermajera si gólman tak dlouho hrál s míčem, až uklouzl a zoufalý odkop v pádu poslal do nohou Jeslínka, od kterého míč putoval do sítě.

Druhý poločas už byl hodně ospalý a diváci se nudili. Sparťané se při vědomí náskoku nikam nehnali, domácím zase ubývaly síly. Na úvod se sice v další šanci a znovu neúspěšně ukázal Kulič, ale pak už hosté hlavně drželi míč a soupeř je nedokázal nakopávanými míči zaskočit.

Bohemians Praha - Sparta Praha 0:1 (0:1)

Branka: 44. Jeslínek. Rozhodčí: Kocourek - Chytil, Gallo. ŽK: Grznár, Lencevič - Holenda. Diváci: 1530.