Jen stojíte a nemůžete nic, popsal sparťanskou bezmoc gólman Štěch

23:48
BERN (Od našeho zpravodaje) - Byl nejlepším sparťanem utkání, své mužstvo několikrát podržel. "Jenže jsme prohráli, nepostoupili a já neudržel čisté konto. To je špatně," líčil smutným hlasem gólman Marek Štěch. Fotbalová Sparta prohrála v Bernu 0:2 a v Evropské lize končí, k postupu do jara jí přitom stačila remíza, kterou držela do 76. minuty.

Gólman Štěch svůj tým několikrát podržel brilantními zákroky. foto: Reuters

Štěch potvrzoval, že má poslední dny a týdny velmi dobrou formu. Jenže když došlo na klíčovou chvíli utkání, chybělo mu možná pár centimetrů.

„Jsem zdrcený, je to obrovské zklamání. Penalta rozhodla zápas a já byl navíc kousíček od toho, abych míč chytil,“ řekl Štěch o pokutovém kopu, který v 76. minutě proměnil Hoarau.

Viděl jste, co se ve vašem vápně stalo?
Záznam jsem neviděl, ale myslím si, že to penalta nebyla.

Marek Štěch v bráně Sparty si na penaltu sáhl, ale vytěsnit mimo tyče ji...

Je to o to horší, že jste si na střelu sáhl?
Sáhl, sáhl... Ale nedosáhl. Šel jsem tam přes ruku, velice mě to mrzí. Je to obrovská škoda.

Štve vás prohra o to víc, že jste svůj tým výrazně podržel?
Štve mě to opravdu hodně. Zákroky jsem sice měl, snažil jsem se podržet mužstvo a doufám, že se mi to povedlo, ale o to nejde. Prohráli jsme, nepostoupili jsme, čisté konto nebylo. To je špatně.

ČTĚTE VÍCE

Zasloužili si domácí postoupit?
Aktivitu měli, vytvořili si šance. My jsme první poločas odehráli velice kvalitně, měli jsme tam dvě, tři příležitosti. I ve druhé půli měl Pepík Hušbauer výbornou hlavičku, ale jejich gólman taky zlikvidoval pár šancí. Takový je fotbal.

Bylo by to s Davidem Lafatou v sestavě jiné?
To nemůžu porovnat. To je těžká otázka.

Guillaume Hoarau proměnil penaltu a poslal svůj tým do jarní fáze Evropské ligy.

Tak jinak: chyběl Spartě její kapitán v koncovce hodně?
Určitě v tom, že má nejvíc zkušeností, třeba by si s šancemi poradil trochu jinak, ale to nemůžu hodnotit. Myslím, že Tomáš Přikryl odvedl na jeho místě dobrý výkon.

V závěru jste musel při pohledu na skóre a ubíhající čas velmi trpět, ne?
Byla to bezmoc. Stál jsem v brance a nemohl nic dělat. Čekal jsem, že kdyby byla nějaká standardka, že bych třeba mohl jít do vápna, nastavovaly se čtyři minuty... Bohužel, je to velká frustrace. Jen tam stojíte a nemůžete dělat nic.