Skvělý Messi vyřadil Chelsea. V Lize mistrů pokořil hranici 100 gólů

20:02aktualizováno  22:43
Istanbul - Fotbalisté Barcelony prolomili kletbu, po dvanácti letech porazili Chelsea a postoupili do čtvrtfinále Ligy mistrů. Hlavní podíl na vítězství 3:0 měl Lionel Messi, který skóre otevřel a uzavřel. V dřívejším utkání si místenku mezi nejlepší osmičku Evropy zajistil Bayern Mnichov.

Lionel Messi foto: ČTK

Odveta na stadionu Camp Nou byla v lecčems podobná prvnímu utkání. Chelsea hrála velmi slušně, jenže Barcelona potrestala snad každou chybu svěřenců kouče Antonia Conteho. A zatímco před třemi týdny udělali fotbalisté Chelsea jednu, ve Španělsku hned tři...

U všech tří branek domácích byl Messi. Hned na začátku – po dvou minutách a osmi sekundách – vstřelil svůj nejrychlejší gól kariéry. Thibaut Courtois nemá čisté svědomí, Argentincovu ránu z úhlu totiž pustil mezi nohama do sítě.

Překvapivé vyřazení. Manchester United doma padl se Sevillou a v Lize mistrů končí

Chelsea se v úvodu utkání tlačila vpřed, měla pár šancí, ale pak pokus Edena Hazarda zblokovala domácí defenzíva a Messi na polovině hřiště následně obral svého někdejšího spoluhráče Ceska Fábregase. Oběhl dva protihráče, navázal na sebe veškerou pozornost a přihrál přes šíři vápna vpravo Ousmane Dembelému, který zvýšil domácí náskok.

Od jedenadvacáté minuty potřebovala Chelsea dát aspoň dva góly, jenže před bránou Barcelony se jí nedařilo. Ránu Marcose Alonsa po svižné akci vyrazil Marc-André Ter Stegen, chvíli poté ve vyložené pozici selhal Kanté. Hosté se tlačili vpřed, chtěli si pomoci gólem do šatny, ale Alonso trefil krátce před pauzou z přímého kopu tyč.

Zato Barcelona byla ve svých šancích nekompromisní – Suárez přihrál Messimu, ten si navedl míč na levačku a nasadil chybujícímu Courtoisovi podruhé v zápase jesličky. Argentinský útočník je po Ronaldovi druhým fotbalistou, který vstřelil 100 gólů v Lize mistrů. Zmar hostí podtrhl na konci Rüdiger, jehož hlavička se odrazila od břevna.

Bayern měl od úvodního hvizdu proti Besiktasi navrch. Odvetu navzdory vysoké výhře z Mnichova nepodcenil a v osmnácté minutě vedl. Thiago Alcantara si naběhl na centr Thomase Müllera a pohodlně překonal brankáře Besiktase. Střelec úvodní branky však během prvního poločasu kvůli zranění musel odstoupit.

Besiktas nebyl příliš nebezpečný, nejblíž gólu měl v úvodním dějství asi Ricardo Quaresma, který ostře pálil z volného kopu. Ani jeho třetí střela v zápase nicméně mezi tři tyče nemířila.

Fotbalisté Bayernu Mnichov oslavují postup

Ihned po změně stran se domácí trefili, jenže do vlastní sítě – Gökhan Gönül nešikovně srazil centr zprava za záda gólmana. Po hodině hry se stadionem symbolicky rozezněl známý popový hit „What Is Love?“, na 1:2 totiž snížil Vagner Love, který se v Lize mistrů trefil poprvé od roku 2011.

Besiktas už další branku nepřidal a s Bayernem nakonec prohrál 1:3, protože se ještě prosadil střídající Sandro Wagner.

Odvetné utkání osmifinále fotbalové Ligy mistrů:

Besiktas Istanbul - Bayern Mnichov 1:3 (0:1)

Branky: 59. Love - 18. Alcántara, 46. vlastní Gönül, 84. Wagner. Rozhodčí: Oliver - Burt, Bennett (všichni Angl.). ŽK: Hutchinson, Özyakup - Hummels, Boateng, Rafinha. Diváci: 36.885. První zápas 0:5, postoupil Bayern.

Besiktas: Zengin - Gönül, Medel, Uysal, Erkin - Quaresma, Özyakup, Arslan (60. Hutchinson), Lens (60. Talisca) - Love (75. Babel), Pektemek. Trenér: Günes.

Bayern: Ulreich - Rafinha, Boateng, Hummels (46. Süle), Alaba - Vidal, Martínez, Alcántara (35. Rodríguez) - Müller, Lewandowski (68. Wagner), Ribéry. Trenér: Heynckes.

FC Barcelona - Chelsea 3:0 (2:0)

Branky: 3. a 63. Messi, 20. Dembélé. Rozhodčí: Skomina - Praprotnik, Vukan (všichni Slovin.). ŽK: Roberto - Willian, Giroud, Alonso. Diváci: 97.183. První zápas 1:1, postoupila Barcelona.

Barcelona: Ter Stegen - Roberto, Piqué, Umtiti, Alba - Dembélé (67. Al. Vidal), Rakitič, Busquets (61. Gomes), Iniesta (56. Paulinho) - Messi, L. Suárez. Trenér: Valverde.

Chelsea: Courtois - Azpilicueta, Christensen, Rüdiger - Moses (67. Zappacosta), Fábregas, Kanté, Alonso - Willian, Giroud (67. Morata), Hazard (82. Pedro). Trenér: Conte.

Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na běžné, obecně neškodné látky v okolním prostředí. Taková látka, která vyvolává alergickou...