Jediný gól odvrátil konec Slavie. Série se rozhodne až v Pardubicích

20:40
PRAHA - Poslední zápas Vladimíra Růžičky na lavičce hokejové Slavie se odkládá. Nový reprezentační trenér udolal se svou družinou na domácím ledě Pardubice fotbalovým výsledkem 1:0. Jediný střelec Marek Tomica rozhodl o tom, že Pražané srovnali stav série předkola play off na 2:2 a o posledním čtvrtfinalistovi se rozhodne až v neděli v Pardubicích.

Ani tahle šance Tomáše Noska neskončila gólem foto: ČTK

Slavia nastoupila bez kapitána Kadlece i útočníka Langhammera, hosté už mohli počítat s forvardem Tyborem. Autor čtyř branek z úvodních dvou zápasů série se zařadil zpět do druhé řady místo Rusa Mozera.

OHLASY TRENÉRŮ

Vladimír Růžička (Slavia): "Pardubice hrály velice dobře. My jsme to nechtěli moc otvírat. Byli jsme víc pod tlakem, snažili jsme se chodit do rychlých protiútoků. Pro nás byla výhoda, že to bylo pořád 0:0, a věřili jsme, že ujedeme a dáme gól. Vynikající výkon podal náš brankář Furch. Hokej není o tom, kdo hraje dobře, ale kdo dá góly a vyhraje. Měli jsme štěstí, že se nám šest minut před koncem podařilo dát gól a pak jsme to ubránili. Petr Kadlec je trochu zraněný a rozhodlo se těsně před zápasem, že nebude hrát."

Miloš Říha mladší (Pardubice): "Podali jsme po celých šedesát minut velmi dobrý výkon. Rozhodla jedna chyba v obranném pásmu. Dá se říct, že výsledek je pro nás docela krutý, protože jsme si vytvořili spoustu příležitostí. Měli jsme na to sérii ukončit. Ale bez vstřeleného gólu se samozřejmě vyhrát nedá."

Hned v úvodu prověřil pardubického Hudáčka Krenželok, na druhé straně čelil Furch Sýkorově ráně. Slavia se následně ubránila při Jelínkově trestu. V páté minutě měl šanci Jelínek, vzápětí pálil od modré čáry i Knot. Pak se dostaly do náporu Pardubice, ale neprosadily se ani při čtyřminutovém trestu Valacha. Největší šanci měl po Tyborově střele Nosek, který minul levou tyč odkryté branky. Hudáčka pak otestoval Krenželok.

Ve druhé třetině se Slavia přes obranu dlouho do šance neprosadila. Hosté naopak mohli získat vedení. Ve 26. minutě se prosadil individuálně Cetkovský, ale Furch oba jeho pokusy kryl. Slávistického gólmana nepřekonal po kombinaci druhé útoku ani Tybor, neuspěl ani od modré čáry střílející Kolář.

Východočeši nezužitkovali ani svou čtvrtou přesilovku, Furch svými zákroky napravil svůj trest za vyhození puku do hlediště. Ve 37. minutě se ukázali v ofenzívě i slávisté, ale Klhůfek dvakrát v krátkém sledu neměl přesnou mušku. Za hosty mohl ještě před druhou pauzou otevřít skóre opět aktivní Tybor.

Úvod třetí třetiny patřil znovu Pardubicím. Furch si ale poradil s pokusy Koláře, Sýkory i Tybora. Při Žejdlově vyloučení minul Tybor a Vašíček vystřelil do slávistického gólmana, v oslabení se natlačil před pardubickou branku Jelínek, ale Hudáček situaci ustál.

Další šanci měl v 53. minutě Nosek, ale Furch jeho bekhendový pokus vytěsnil. Pak měl práci i Hudáček. Ze slávistického náporu nejdříve vytěžil šanci Stránský a v 54. minutě se po Jelínkově přihrávce už prosadil před brankou Tomica. Zvýšit mohl Žejdl, na druhé straně mohl vyrovnat Nosek. V závěrečném tlaku při power play měl největší možnost Benák.

Předkolo play off hokejové extraligy - 4. zápas:

HC Slavia Praha - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Branka a nahrávky: 54. Tomica (P. Jelínek, Stránský). Rozhodčí: Fraňo, A. Jeřábek - Charvát, Zavřel. Vyloučení: 5:0. Bez využití. Diváci: 5708. Stav série: 2:2.

Slavia: Furch - Knot, Kolařík, Valach, Wharton, Šenkeřík, Holub, od 32. navíc Štich - Bednář, Žejdl, Krenželok - Stránský, P. Jelínek, Tomica - Skokan, V. Růžička ml., J. Doležal - Vrdlovec, Klhůfek, Poletín. Trenéři: V. Růžička st. a Weissmann.
Pardubice: Hudáček - Benák, Ďaloga, Gregorc, Vašíček, Píša, V. Kočí - P. Sýkora, T. Zohorna, Cetkovský - Radil, T. Nosek, Tybor - Kolář, Nahodil, Semorád. Trenéři: Venera a Říha ml.